„Taikos nebus tol, kol išliks aljansai prieš ką nors, kadangi aljansai vieni prieš kitus tik gausina nesutarimus. Taikai nereikia nei nugalėtojų, nei nugalėtųjų, jai reikia brolių ir seserų, kurie, nepaisydami praeities nesusipratimų ir žaizdų, siekia suartėti. Pasimelskime už taiką visuose Artimuosiuose Rytuose, ypač Sirijoje“, - sakė Pranciškus.

Pontifikas pabrėžė, kad didžiausias Dievo įžeidimas – „neapykanta artimajam“. „Tikinčio žmogaus siela negimdo priešiškumo, ekstremizmo ir smurto. Tai – tikėjimo išdavystė. Ir mes, tikintieji, negalime tylėti, kai terorizmas dangstosi religija. Ir mes privalome išspręsti šią problemą“, - pažymėjo popiežius.

Romos katalikų bažnyčios vadovas paragino gerbti sąžinės laisvę ir tikėjimo laisvę ir pavadino jas „svarbiausiomis teisėmis“. „Per audrą mūsų neišgelbės vienatvė, neišgelbės ginklai ir statomos sienos. Visa tai daro mus tik dar piktesnius“, - apibendrino pontifikas.

Susitikimas buvo surengtas senoviniame šumerų mieste Ūre, kur, pasak padavimų, gimė pranašas Abraomas, kuris laikomas trijų monoteistinių religijų – krikščionybės, judaizmo ir islamo – pradininku.
Archeologiniame komplekse, kur tebevyksta kasinėjimai, yra namas, kuriame gimė Abraomas, taip pat senovinė šumerų šventykla – zikuratas, datuojamas II tūkstantmečiu prieš mūsų erą, skirtas semitų dievybei Sinui.

Religinių konfesijų susitikimas, kuriame dalyvavo įvairių Irako bendruomenių atstovai, taip pat ir jazidai, baigėsi „malda už Abraomo vaikus“.