Prancūzijos rytinis Mozelio regionas dabar yra klasifikuojamas kaip zona „su ypatingai didele infekcijos rizika dėl plačiai paplitusių SARS-CoV-2 viruso atmainų“, pranešė Vokietijos Roberto Kocho ligų kontrolės institutas.

Nuo antradienį atvykstantieji į Vokietiją iš Mozelio turės pateikti neigiamą neseniai daryto koronaviruso testo rezultatą.

Vokietija jau taiko griežtas patikros priemones savo pasienyje su Čekija ir Austrijos Tirolio regionu, nepaisydamas Briuselio raginimų išlaikyti vidinis Europos Sąjungos sienas atviras. Tokiose patikros vietoje atvykti leidžiama tik vokiečiams ir ne vokiečiams rezidentams, o taip pat dirbantiems tam tikrų kategorijų darbus asmenims, kuriems tenka kirsti sieną.

Visi automobiliai pasienyje stabdomi ir jais važiuojantieji privalo pateikti neigiamą ne vėliau kaip per praėjusias 48 valandas daryto testo neigiamą atsakymą.

Manoma, kad Vokietijos pusėje prie sienos su Mozeliu patikra bus ne tokia griežta, agentūrai AFP sakė Vokietijos vidaus reikalų ministerijos atstovas. Vietoj sisteminės patikros policijos pareigūnai atsitiktine tvarka stabdys automobilius Vokietijos pusėje ir prašys vairuotojų pateikti „neigiamą testą ir internetinę atvykimo registracijos formą“, sakė ministerijos atstovas.

Vokietijoje pastarosiomis savaitėmis vis labiau nerimaujama dėl koronaviruso atmainų plitimo, ypač tų, kurios pirmiausia buvo užfiksuotos Didžiojoje Britanijoje ir Pietų Afrikoje.