Vaizdo įraše, vėlai ketvirtadienį paskelbtoje oficialiu Rusijos užsienio reikalų ministerijos kanalu socialiniame tinkle „Telegram“, matyti lagaminų prikrauta geležinkelio drezina, kurioje taip pat sėdėjo moterys ir vaikai, stumiama per geležinkelio tiltą ambasados trečiojo sekretoriaus Vladislavo Sorokino.

Grupė mojavo ir džiugiai šaukė, artėdama prie Rusijos sienos. Šis epizodas vainikavo 32 valandas trukusią kelionę traukiniu iš Pchenjano ir dar dvi valandas kelio autobusu į pasienio zoną.

„Kelionė namo buvo ilga ir sunki“, – sakoma URM pranešime. Ministerija taip pat pateikė informacijos, kaip ir kodėl diplomatų grupei teko sugrįžti tokiu neįprastu būdu.


„Galiausiai – svarbiausia maršruto dalis: ėjimas pėsčiomis į Rusijos pusę“, – pridūrė ministerija.

„Kad tai būtų galima padaryti, reikia parengti dreziną, užkelti ją ant bėgių, sukrauti ant jos daiktus, susodinti vaikus – ir pirmyn“, – rašoma pranešime.

V. Sorokinas, vienintelis šioje grupėje buvęs vyras, tapo „nesavaeigės drezinos pagrindiniu „varikliu“, nurodė ministerija ir pridūrė, kad diplomatui teko platformą stumti toliau kaip kilometrą.

„Tėvyne, pasitik!“ – šūktelėjo V. Sorokinas, paskutinius metrus stumdamas platformą bėgte.

Pasiekusi Rusijos teritoriją grupė buvo pasitikta kitų URM darbuotojų ir autobusu išvežta į Vladivostoko oro uostą.

„Saviškių nepaliekame“, – juokais pridūrė ministerija.

Šiaurės Korėja pernai sausį visiškai uždarė šalies sienas, mėgindama apsisaugoti nuo koronaviruso, pirmiausiai atrasto kaimyninėje Kinijoje ir išplitusio visame pasaulyje.

Pchenjanas sustabdė visus skrydžius ir traukinių reisus į Šiaurės Korėją ir iš jos.

Kadangi nebebuvo galima atgabenti darbuotojų ir atsargų, šie suvaržymai smarkiai sutrikdė diplomatų ir pagalbos grupių darbą. Kelios Vakarų šalių ambasados atšaukė visus savo darbuotojus.

Tačiau Rusija palaiko glaudžius ryšius su Šiaurės Korėja, todėl šioje šalyje dirba nemenkas rusų diplomatinis korpusas.

Pietų Korėjoje komentatoriai pašaipiai komentavo naujieną apie rusų diplomatų grupės ekscentrišką kelionę namo.

„Džiaugiuosi, kad gimiau ne Šiaurės Korėjoje“, – vienas jų parašė didžiausiame Pietų Korėjos naujienų portale „Naver“.

Kitas pajuokavo: „Prašome grąžinti dreziną, iš kur ją paėmėte.“