„Tai aiškus prioritetas PSO, didžiausios svarbos. Taip turėtų būti kiekvienai sveikatos apsaugos administracijai“, – spaudos konferencijoje sakė Hansas Kluge (Hansas Kliugė).

Nors kai kurios studijos pradeda suteikti žinių apie COVID-19, vis dar neaišku, kodėl kai kuriems pacientams tokie simptomai kaip nuovargis, smegenų „rūkas“, širdies ir neurologiniai sutrikimai nepraeina ištisus mėnesius.

„Našta yra reali ir reikšminga. Maždaug vienas iš 10 COVID-19 pacientų gali prastai jaustis ir praėjus 12 savaičių, o daugelis taip jaučiasi daug ilgiau“, – sakė H. Kluge.

Pažymėjęs, kad pranešimai apie ilgalaikius simptomus pasirodė netrukus po ligos atsiradimo, jis sakė, kad kai kurie pacientai susidūrė su „netikėjimu ar supratimo stoka“.

H. Kluge pabrėžė, kad šiuos pacientus „reikia išgirsti, jei norime suprasti ilgalaikius padarinius ir pasveikimą po COVID-19“.

PSO Europos skyrius paragino Europos šalis ir institucijas „susiburti pagal integruotų tyrimų darbotvarkę“ ir suderinti duomenų rinkimo įrankius bei tyrimų protokolus.

H. Kluge taip pat sakė, kad sukvies 53 PSO Europos regiono valstybes nares, įskaitant kelias šalis Centrinėje Azijoje, „paskelbti regiono strategijos“.

Vasario pradžioje PSO organizavo pirmą virtualų seminarą, skirtą vadinamajam ilgam COVIDui, kad deramai jį apibrėžtų, suteiktų jam oficialų pavadinimą ir suderintų jo tyrimų metodus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)