„Su susirūpinimu stebime įvykių eigą Armėnijoje, – pridūrė D. Peskovas. – Natūralu, raginame išlikti ramiems.“

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad padėtis Armėnijoje, paaštrėjusi šalies ginkluotosioms pajėgoms pareikalavus ministro pirmininko N. Pašiniano ir jo vyriausybė atsistatydinimo, yra šios valstybės vidaus reikalas.

„Tai Armėnijos vidaus reikalas“, – nurodė URM, paprašyta pakomentuoti situaciją Armėnijoje.

Anksčiau ketvirtadienį Armėnijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiasis štabas išplatino pareiškimą, kuriame pareikalavo ministro pirmininko N. Pašiniano ir jo kabineto atsistatydinimo, o vyriausybės vadovas šį žingsnį pavadino mėginimu įvykdyti perversmą.

Kiek vėliau N. Pašinianas pranešė, kad atleido iš pareigų Vyriausiojo štabo viršininką generolą pulkininką Oniką Gasparianą, pareikalavusį jo atsistatydinimo.

Premjeras paragino kariškius toliau užtikrinti valstybės sienos apsaugą ir neprarasti budrumo.

„Viskas kontroliuojama. Neleistina ginkluotosioms pajėgoms užsiimti politika ir skelbti politinius pareiškimus“, – pažymėjo jis.

Šią savaitę Armėnijoje suintensyvėjo antivyriausybinės demonstracijos, kuriose reikalaujama N. Pašiniano trauktis iš premjero posto.

Protestai prieš N. Pašinianą prasidėjo pernai lapkritį, kai premjeras tarpininkaujant Maskvai sudarė taikos susitarimą su Azerbaidžanu, užbaigusį šešias savaites trukusias nuožmias kautynes ginčijamame Kalnų Karabacho regione.

Per tas kautynes žuvo apie 6 tūkst. žmonių.

Pagal susitarimą, sustabdžiusį Azerbaidžano puolimą, kurio metu buvo atkovotos kai kurios per 10-ojo dešimtmečio karą armėnų separatistų užvaldytos teritorijos dalys, Armėnija sutiko perduoti Azerbaidžanui tris aplink Kalnų Karabachą esančius rajonus.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)