Pagal vyriausybės planą, atskirą įėjimą turinčioms ne didesnio nei 300 kvadratinių metrų ploto parduotuvėms nuo kito pirmadienio, kovo 1 dienos, turėtų būti leista pardavinėti visą produktų asortimentą.

Pasak Latvijos prekybininkų asociacijos vadovo Henriko Danusevičiaus, pagal šį planą galėtų atsiverti nuo 2 tūkst. iki 3 tūkst. parduotuvių, kuriose dirba nuo 4 tūkst. iki 7 tūkst. žmonių. Dauguma šių parduotuvių veikia ne Rygoje, pridūrė jis.

Be to, nuo kovo 1 dienos kirpykloms, manikiūro ir pedikiūro salonams bus leista atnaujinti paslaugų teikimą, laikantis griežtų epidemiologinės apsaugos priemonių, antradienį sutarė ministrai.

Vienam klientui numatytas plotas grožio salonuose turės būti ne mažesnis nei 25 kvadratiniai metrai.

Praėjusią savaitę Latvijos kirpėjai protestuodami prieš suvaržymus dėl pandemijos žengė neįprastą žingsnį ir ėmė siūlyti savo paslaugas apsnigtuose miškuose ar ant užšalusių ežerų.

Kirpyklos ir SPA salonai Latvijoje yra uždaryti nuo gruodžio 21 dienos, o lauke gali susitikti ne daugiau kaip du žmonės, tad kirpėjai vienu metu priėmė tik po vieną klientą.

Iniciatyvos šalininkė, Rygos miesto tarybos narė Ieva Brantė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame įsiamžino apsikerpanti miško vidury, kur, pasak jos, nebus jokių policijos patrulių.

„Būdama teisininkė pritariu tam, kad žmonės surastų legalių būdų apeiti taisykles, jei tai sudaro sąlygas jiems dirbti ir užsidirbti“, – socialiniame tinkle „Facebook“ sakė ji.