Teisėjas Dmitrijus Balašovas nesutiko patenkinti apeliacijos dėl vasario 2-ąją paskelbtos nutarties, kad vienoje A. Navalnui iškeltoje byloje 2014 metais paskirta lygtinė bausmė turi būti paskirta realiu laisvės atėmimu.

„Advokatų apeliacinius skundus nuspręsta netenkinti“, – sakoma teismo sprendime.

Teisėjas nutarė įskaityti į bausmės laiką šešias savaites trukusį A. Navalno namų areštą, todėl jis bus pasiųstas į pataisos koloniją daugiau kaip pustrečių metų.

44 metų kovotojas su korupcija ir garsiausias prezidento Vladimiro Putino opozicionierius A. Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną, vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusių metų vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Dėl šio apnuodijimo jis kaltina Kremlių ir Federalinę saugumo tarnybą (FSB).

A. Navalnas ir jo šalininkai teigia, kad naujausi teismo nutarimai ir kelios kitos prieš jį iškeltos bylos tėra pretekstas sustabdyti jo atliekamus antikorupcinius tyrimus bei sužlugdyti jo politines ambicijas.

Kiek anksčiau opozicionieriaus gynėjai teigė naujienų agentūrai „Interfax“, kad ir toliau dės visas pastangas, kad A. Navalnas būtų paleistas ir kas kreipsis į Europos Tarybos Ministrų Komitetą dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) reikalavimo nevykdymo.

Šeštadienį A. Navalnas bus atgabentas į dar vieną teismo posėdį kitame procese, kur jis kaltinamas apšmeižęs Antrojo pasaulinio karo veteraną. A. Navalnas savo „Twitter“ žinutėje pavadino jį „išdaviku“, kai veteranas pasirodė prokremliškame Konstitucijos pataisas reklamuojančiame vaizdo klipe.

Prokurorai reikalauja, kad A. Navalnui būtų skirta 950 tūkst. rublių (10,6 tūkst. eurų) bauda. Jie taip pat siekia, kad 2014 metais skirta lygtinė bausmė būtų pakeista realia laisvės atėmimo bausme, nes A. Navalno žinutė buvo paskelbta nesibaigus jo bandomajam laikotarpiui.

Maskvoje devynių šalių, įskaitant Lietuvą, ambasadų diplomatai ir Europos Sąjungos atstovai šeštadienį atvyko stebėti teismo posėdžių, kuriame bus nagrinėjamos iš karto dvi Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bylos.

„Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos Nyderlandų ambasadų atstovai ir ES atstovai buvo netrukdomai įleisti į teismą ir šiuo metu dalyvauja posėdyje“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Babuškino teismo atstovė Aleksandra Saveljeva.

Šeštadienį per Maskvos miesto teismo išvažiuojamąjį posėdį bus svarstomas sprendimo pakeisti A. Navalnui anksčiau skirtą lygtinę bausmę realiu 3,5 metų įkalinimu teisėtumas.

Be to, taikos teismas toliau nagrinės opozicionieriui iškeltus kaltinimus dėl vieno karo veterano apšmeižimo.

A. Navalnui vasario pradžioje buvo skirta faktinė dvejų metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė už tai, kad pažeidė 2014 metais lėšų grobstymo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.

Anksčiau A. Navalnas ir jo advokatai pareiškė manantys, kad šis Maskvos teismo sprendimas yra neteisėtas ir sieks jo panaikinimo.

Kitoje byloje kaltinimai susiję su tuo, kad viename Kremliaus remiamas konstitucines reformas propaguojančiame vaizdo įraše pasirodžiusius žmones, tarp jų šį veteraną, A. Navalnas pernai birželį pavadino šalies gėda ir išdavikais.

A. Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną, vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusių metų vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, dėl kurio jis kaltina Kremlių ir Federalinę saugumo tarnybą (FSB).

Jo sulaikymas daugelyje Rusijos miestų išprovokavo masines demonstracijas du savaitgalius iš eilės, per kurias saugumo pajėgos sulaikė per 10 tūkst. žmonių.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (752)