Adamas Darskis, dar žinomas kaip Nergalas, buvo pripažintas kaltu dėl tikinčiųjų religinių jausmų įžeidimo; jam skirta 15 tūkst. zlotų (3 336 eurų) bauda.

Varšuvos teismas taip pat nurodė gerai žinomam muzikantui padengti 3,5 tūkst. zlotų siekiančias teismo išlaidas.

Dėl šios ir kitų bylų Lenkijos religinių jausmų įžeidimą draudžiantis įstatymas yra kritikuojamas dėl žodžio laisvės suvaržymų.

A. Darskiui nesutikus su teismo sprendimu, vyks tolesnis teisminis bylos nagrinėjimas, pranešė naujienų agentūra PAP, cituodama muzikanto teisininką.

Minėtą nuotrauką A. Darskis paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“ 2019 metais.

Tyrimas buvo pradėtas sulaukus dviejų konservatorių radikalų grupių „Ordo luris“ ir „Patriotiška bendruomenė“ skundų.

A. Darskis ir anksčiau yra sukėlęs skandalų, vienas jų kilo per koncertą metalistui suplėšius Bibliją.

1991 metais jo įkurta grupė garsėja satanistine ir simbolika ir priklauso „ekstremalaus metalo“ žanrui. Vienas populiariausių „Behemoth“ albumų vadinasi „The Satanist“.

Jeigu teisme A. Darskis būtų pripažintas kaltu, jam grėstų laisvės atėmimo bausmė iki dvejų metų.

Į žiniasklaidos antraštes pateko dar kelios panašios bylos, įskaitant trijų gėjų teisių gynėjų teismą Plocke už tai, kad jų laikytame plakate Švč. Mergelės Marijos aureolė spindėjo vaivorykštės spalvomis.

Lenkija yra katalikiška šalis, ir jos valdančiosios partijos Įstatymas ir teisingumas (PiS) politika griežtai atitinka katalikišką mokymą.

Pernai Konstituciniam Tribunolui paskelbus beveik visišką abortų draudimą, išskyrus išprievartavimo, kraujomaišos ar pavojaus motinos sveikatai atvejus, Lenkijoje prasidėjo masiniai protestai.