E. Muskas, vienas turtingiausių planetos žmonių, sekmadienį paskelbė kvietimą ir pažymėjo Kremliaus „Twitter“ paskyrą. Kitoje tviterio žinutėje rusų kalba jis pridūrė: „Būtų didelė garbė pasikalbėti su jumis.“

Pirmadienį kalbėdamasis su žurnalistais D. Peskovas sakė, kad Kremliui iš pradžių reikia sužinoti tikslias „SpaceX“ ir „Tesla“ 49 metų vadovo pasiūlymo detales.

„Tai, žinoma, labai įdomus pasiūlymas, bet mums reikia kažkaip sužinoti, ką tai reiškia, kas siūloma, – sakė V. Putino atstovas. – Tad iš pradžių mes kažkaip visa tai patikrinsime, o tada reaguosime.“

Turėdamas omenyje E. Musko pasiūlymą kalbėtis per „Clubhouse“ D. Peskovas pažymėjo, kad „prezidentas Putinas tiesiogiai socialiniais tinklais nesinaudoja“.

Garso pokalbių programėlė „Clubhouse“, kurią yra pamėgę technologijų sektoriaus milijardieriai, sudaro sąlygas vartotojams pradėti pokalbius ar jų klausytis skaitmeninėse „svetainėse“, kuriose gali būti iki 5 tūkst. žmonių.

E. Musko pasiūlymas paskelbtas po to, kai „SpaceX“ lapkritį nusiuntė keturis astronautus į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), tuo nutraukdama Rusijos astronautų skraidinimo monopoliją.

JAV 2011-aisiais užbaigus savo daugkartinių erdvėlaivių programą „Space Shuttle“, Rusijos raketos „Sojuz“ buvo vienintelė priemonė žmonėms į TKS skraidinti.

Pasirodžius „SpaceX“ kapsulei „Dragon“, Rusijai gresia reikšmingas pajamų sumažėjimas. Viena vieta „Sojuz“ amerikiečių kosmoso administracijai NASA atsieina maždaug 80 mln. dolerių (66 mln. eurų).

E. Muskas, kuris yra sakęs, kad nori kolonizuoti Marsą, taip pat investuoja milijardus į dirbtinį intelektą ir kriptovaliutą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (165)