JT prognozuoja, kad nuo sunkaus neprievalgio kentės labiausiai pažeidžiama amžiaus grupė, kurią sudaro 2,3 mln. mažų vaikų.

„Šie skaičiai yra dar vienas pagalbos šauksmas iš Jemeno, kur kiekvienas dėl prastos mitybos nusilpęs vaikas reiškia šeimą, kovojančią, kad išgyventų“, – sakoma Pasaulio maisto programos (WFP) vadovo Davido Beasley ir kitų pareiškime.

Vaikų, kuriems dėl prastos mitybos kyla mirties pavojus, skaičius Jemene per 2020 metus išaugo 22 procentais iki 400 tūkstančių.

„Kiekvieną dieną, nesiimant jokių veiksmų, mirs vis daugiau vaikų“, – perspėjo UNICEF vadovė Henrietta Fore.

„Humanitarinės pagalbos organizacijoms skubiai reikia numatomų išteklių ir netrukdomos galimybės pasiekti bendruomenes vietoje, kad būtų galima gelbėti gyvybes“, – nurodė ji.

JT agentūros perspėjo, kad 2021 metais didelis neprievalgis gresia ir 1,2 mln. kūdikių besilaukiančių arba juos maitinančių moterų.

„Ši krizė Jemene yra nuodingas mišinys konflikto, ekonominio žlugimo ir didžiulio finansavimo trūkumo tiekiant gyvybes gelbstinčią pagalbą tiems, kuriems jos žūtbūt reikia, – sakė D. Beasley. – Tačiau būdas įveikti badą yra – tai maistas ir smurto nutraukimas.“

Saną ir daugumą Jemeno šiaurinių rajonų kontroliuojantys Irano palaikomi husių sukilėliai kariauja su vyriausybe nuo 2014 metų. 2015-aisiais į konfliktą įsikišo Saudo Arabijos vadovaujama koalicija.

Šiandien milijonai Jemeno gyventojų yra atsidūrę prie bado slenksčio. Šalies ekonomika yra sužlugdyta, mokyklos ir ligoninės vos veikia, žuvo tūkstančiai žmonių.

JT duomenimis, daugiau nei trys milijonai šalies gyventojų buvo priversti palikti savo namus, 80 proc. iš 29 mln. Jemeno gyventojų išgyvenimui reikalinga kokia nors pagalba.

2020 metais organizacija paskelbė gavusi tik 1,43 mlrd. JAV dolerių projektams Jemene finansuoti, nors jiems reikalinga suma siekė 3,2 mlrd. JAV dolerių.

„Jemenas ir toliau išgyvena didžiausią humanitarinę krizę pasaulyje, nerimą kelia ir tai, kad truputį jaučiamas nuovargis“, – žurnalistams Ženevoje sakė JT maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) maisto krizių analitikas Luca Russo.

„Visuomenės dėmesys mažėja, o tai yra labai pavojinga“, – pridūrė jis, perspėdamas, kad žmonių kančios sumažės tik pasibaigus kovoms.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (63)