Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad į anksti rytą Deir az Zoro provincijoje surengtą pasalą pateko džihadistų paieškos tame rajone kolona. Rajonas buvo tikrinamas po virtinės jame pastaruoju metu įvykdytų išpuolių.

„Per smurtinius abiejų šalių susirėmimus prarasta daug gyvybių“, – sakoma pranešime. SOHR pažymi, kad žuvusiųjų skaičius yra „didžiausias nuo metų pradžios“.

SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas sakė, kad mažiausiai septyni iš 26 žuvusiųjų yra sirų kariai, o kiti yra daugiausia sirų sukarintų grupuočių kovotojai.

Taip pat žuvo mažiausiai 11 IS džihadistų, nurodė SOHR.

IS 2014 metais užėmė dideles Sirijos ir Irako dalis, kuriose paskelbė „kalifatą“, bet po daugelio puolimų abiejose šalyse džihadistų judėjimas patyrė teritorinį pralaimėjimą.

Paskutinio savo teritorijos lopinėlio Sirijoje IS neteko 2019 metų kovą, bet pastaraisiais mėnesiais suintensyvino išpuolius prieš režimo pajėgas, ypač šalies rytuose prie Irako sienos.

Praėjusią savaitę IS džihadistai centriniame Sirijos regione nužudė 19 režimo kovotojų.

Gruodžio mėnesį kone 40 sirų karių žuvo IS iš pasalų užpuolus autobusą, kuriuo kariai buvo vežami į namus šventėms.

Deir az Zoro provincijos dykuma tapo saugiu prieglobsčiu džihadistams, planuojantiems atakas prieš režimo pajėgas ir kitus priešininkus, sakoma šį mėnesį paskelbtoje Jungtinių Tautų ataskaitoje.

IS tebeturi maždaug 10 tūkst. aktyvių kovotojų Irake ir Sirijoje, bet dauguma jų, kaip pranešama, yra Irake.

Per 2011 metais prasidėjusį karą Sirijoje jau žuvo daugiau kaip 387 tūkst. žmonių, nurodo SOHR.