Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 6 496 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 444 mirusius pacientus.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 539 564 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 38 712 užsikrėtusiųjų mirė.

Ministerija penktadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 12 837 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 338 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 294 687 žmonės, iš jų 6 524 – per pastarąją parą, nurodė ministerija.

Iki penktadienio ryto šalyje buvo suleistos 1 566 604 vakcinos nuo COVID-19 dozės, iš jų 101 768 – per pastarąją parą. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, bent vieną vakcinos dozę yra gavę apie 1,7 mln. žmonių, o beveik 400 tūkst. asmenų jau yra gavę abi vakcinos dozes.

Premjeras Mateuszas Morawieckis penktadienį paskelbė, kad nuo ateinančios savaitės pabaigos Lenkija atidarys viešbučius, kultūros objektu ir lauko sporto kompleksus, įskaitant slidinėjimo trasas.

Nuo kito penktadienio bus leista veikti kino teatrams, teatrams ir tokiems sporto kompleksams kaip teniso kortai bei plaukimo baseinai, tačiau jų lankytojų vienu metu galės būti ne daugiau kaip pusė numatyto didžiausio skaičiaus, per virtualią spaudos konferenciją sakė vyriausybės vadovas.

Pasak M. Morawieckio, suvaržymai bus preliminariai sušvelninti dviem savaitėms, o tarnybos tuo metu vertins jų poveikį epidemiologinei padėčiai.

Tačiau kai kurie kiti suvaržymai, įskaitant draudimą dirbti restoranams ir sporto salėms, liks galioti.

Premjeras sakė, kad pastarosiomis savaitėmis COVID-19 epidemija Lenkijoje stabilizavosi, taip pat sumažėjo hospitalizuotų ir sunkios būklės koronavirusu užsikrėtusių pacientų.

Vis dėlto „mirčių skaičius tebėra keliantis nerimą, ir todėl šiandien galime kalbėti tik apie trapią stabilizaciją“, pridūrė jis.