Atstovų Rūmų respublikonų mažumos lyderis Kevinas McCarthy ir demokratų daugumos lyderis Steny Hoyeris atsidūrė aklavietėje dėl to, kaip elgtis su M. T. Greene, vykstant įnirtingiems debatams dėl jos kurstytojiškos retorikos ir pritarimo įžeidžiamiems įrašams socialinėje žiniasklaidoje.

K. McCarthy savo poziciją pareiškė po antradienį ir trečiadienį įvykusių susitikimų su M. T. Greene.

Jis „nedviprasmiškai“ pasmerkė jos komentarus, bet sakė, kad demokratų pastangos pašalinti ją iš dviejų komitetų yra „partijos vykdomas valdžios užgrobimas dėl kitos partijos paskyrimų į komitetus“.

S. Hoyeris pareiškė, kad susidarius aklavietei jis neturi kitos išeities, tik surengti Atstovų Rūmų balsavimą dėl M. T. Greene drausminimo.

„Aišku, kad nėra alternatyvos... balsavimui dėl rezoliucijos pašalinti Atstovų Rūmų narę Greene iš jos komitetų“, – sakoma S. Hoyerio pareiškime. Balsavimas numatytas ketvirtadienį.

K. McCarthy atkirto, kad balsavimu siekiama atitraukti Kongreso dėmesį nuo tokių svarbių klausimų kaip pagalba pandemijos metu ir vakcinų platinimas.

Tačiau M. T. Greene klausimas užvaldė Kapitolijų ir pakurstė respublikonų vidaus nesutarimus, partijai bandant nuspręsti, ar atsitraukti nuo karingos buvusio prezidento Donaldo Trumpo politikos, ar jos laikytis.

46 metų konservatorė M. T. Greene, uoli D. Trumpo šalininkė iš pietinės Džordžijos valstijos, skelbė jo jokiais įrodymais nepagrįstus kaltinimus dėl esą suklastotų 2020 metų rinkimų.

Anksčiau ji taip pat reiškė paramą „QAnon“ sąmokslo teorijoms. „QAnon“ judėjimo šalininkai teigia, kad D. Trumpas kariauja slaptą karą su pasauline liberalia Šėtoną garbinančių pedofilų sekta, kuri nori jį nušalinti.

D. Trumpas yra išreiškęs palaikymą M. T. Greene kaip „būsimai respublikonų žvaigždei“, o ji praėjusį savaitgalį sakė, kad jiedu kalbėjosi telefonu.

Prieš siekdama būti išrinkta į Kongresą M. T. Greene spausdavo „patinka“ prie „Facebook“ įrašų, kuriuose būdavo kalbama apie egzekucijas demokratams, tarp jų Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi.

M. T. Greene taip pat yra paskelbusi vaizdo įrašą, kuriame užsipuola šaudynes mokykloje išgyvenusį paauglį, o 2018 metais pareiškė, kad miškų gaisrai Kalifornijoje buvo sukelti kosminiu lazeriu, kurį kontroliuoja viena žydų šeima.

M. T. Greene dėl savo pareiškimų neatgailauja ir dar atkakliau kartoja D. Trumpo kaltinimus, kad iš jo buvo pavogta rinkimų pergalė.

Trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ ji parašė, kad neprivalo atsiprašinėti už savo veiksmus ir „niekada“ nenusileis.