Maskvos teismas pripažino A. Navalną pažeidusiu anksčiau paskirtos lygtinės pusketvirtų metų bausmės sąlygas.

Antradienio vakarą protesto akcijos vyksta ne tik sostinėje Maskvoje, bet ir Sankt Peterburge. Kaip skelbia „Dožd“, šiuose miestuose uždarinėjamos metro stotys, prasidėjo žmonių sulaikymai.

Atnaujinta 23.48 val.

Bendras per dieną mitinguose sulaikytų žmonių skaičius viršijo 900 žmonių. Daugiau nei septyni šimtai žmonių buvo sulaikyti Maskvoje, daugiau nei šimtas penkiasdešimt Sankt Peterburge. Buvo atlikti atskiri sulaikymai Iževske, Omske, Čeliabinske ir kitur.

Atnaujinta 23.28 val.

Navalno Maskvos būstinė paskelbė mitingo pabaigą ir paragino protestuotojus važiuoti metro.

Atrodė, kad policija jau išsklaidė visas daugiau ar mažiau masines žmonių grupes Maskvos gatvėse, tačiau staiga buvo surengta nauja eisena palei Neglinnaya gatvę.

Pasak „Meduza“ korespondento, renginyje dalyvauja apie 300 žmonių.

Maskvos Maniežo aikštėje sulaikyti mažiausiai 8 asmenys. Šiurkštūs sulaikymai vyksta ir Tverskajos gatvėje, Puškino aikštėje.

„Meduza“ praneša, kad protestuotojus apsupo policijos pareigūnai ir ėmė juos daužyti lazdomis, o po to sugrūdo į kaliniams vežti skirtus autobusus. Susirinkę žmonės iškėlę rankas skanduoja „mes beginkliai“.

„Meduza“ praneša, kad prieš protestuotojus Sankt Peterburge panaudotas elektrošokas.


Kiek tiksliai žmonių sulaikyta per stichinius protestus po bausmės paskelbimo A. Navalnui, kol kas neaišku.

Viename vaizdo vaizdo įraše matyti, kaip žurnalistas Fiodoras Khudokormovas praneša apie protesto akciją. Jis nufilmavo, kaip protestuotojai buvo sulaikyti. Žurnalistui buvo smarkiai smogta lazda į galvą; kurį laiką jis negalėjo atsikelti nuo žemės. Jam talkino protestuotojai ir kiti žurnalistai.

Navalno advokatai apskųs jam skirtą įkalinimo bausmę ir kreipsis į Europos Tarybą

A. Navalno advokatai sieks, kad jis būtų paleistas ir kad būtų panaikintas antradienį paskelbtas Maskvos teismo nuosprendis, pakeitęs opozicionieriui anksčiau skirtą lygtinę 3,5 metų bausmę realiu įkalinimu.

„Žinoma, skųsime“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ A. Navalno advokatė Olga Michailova.

Taip pat kreipsimės į Europos Tarybos ministrų komitetą dėl Europos [Žmogaus Teisių Teismo, EŽTT] nevykdymo“, – pridūrė ji.

A. Navalnas kaltinamas pažeidęs 2014 metais lėšų grobstymo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas, nes būdamas Vokietijoje, kur nuo rugpjūčio buvo gydomas dėl sunkaus apnuodijimo, neatvykdavo dukart per mėnesį užsiregistruoti Rusijos kalėjimų tarnyboje.

Pagal lygtinės bausmės sąlygas A. Navalnas vienus metus praleido namų arešto sąlygomis. Jo brolis Olegas visą bausmę atlieka kalėjime.

Opozicionierius buvo areštuotas Maskvos oro uoste sausio 17 dieną, nepraėjus nė valandai po to, kai sugrįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusią vasarą įvykdyto jo apnuodijimo sovietų mokslininkų sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Opozicionierius kaltina Federalinę saugumo tarnybą (FSB) surengus šį išpuolį V. Putino nurodymu. Kremlius tai kategoriškai neigia.

Teisėja Natalija Repnikova, skelbdama nuosprendį, nurodė 2014 metais paskirtą lygtinę bausmę pakeisti realiu įkalinimu bendrojo režimo pataisos kolonijoje, bet, atsižvelgus į namų arešte praleistą ir suėmimo laiką, jis turės išbūti laisvės atėmimo įstaigoje dvejus metus ir aštuonis mėnesius.

2017-ųjų spalį EŽTT pripažino neteisingu Rusijos teismo procesą A. Navalno ir jo brolio Olego byloje ir priteisė jiems daugiau kaip 80 tūkst. eurų kompensaciją.

Rusijos Aukščiausiasis Teismas 2018 metų balandžio 25 dieną dėl EŽTT sprendimo atnaujino brolių Navalnų procesą, bet paliko galioti nuosprendį jo nepakeitęs.