Šioje ligoninėje gydomi ir koronavirusine infekcija sergantys ligoniai.

Gaisras įsiplieskė penktadienį anksti Matei Balso (Matejaus Balšo) ligoninės pirmajame aukšte.

Trys pacientai buvo surasti negyvi. Ketvirtą auką medikai bandė gaivinti, tačiau jų pastangos buvo nesėkmingos, žurnalistams sakė Vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius Raedas Arafatas. Visi šie žmonės buvo ligoninės pacientai.

Vėliau pareigūnai nurodė, kad ligoninės vonios kambaryje buvo rastas dar vienos aukos kūnas.

Pasak jo, dėl gaisro iš keturių ligoninės skyrių buvo evakuoti 102 žmonės; jie perkelti į kitas gydymo įstaigas.

Ekstremaliųjų situacijų inspekcijos vadovas Orlando Schiopu sakė, kad gaisras kilo apie 5 val. ryto (ir Lietuvos laiku) ligoninės pirmajame aukšte.

Preliminarioje pagalbos tarnybų ataskaitoje rašoma, kad nukentėjo kažkiek žmonių, tačiau tikslus jų skaičius nenurodomas.

„Atvažiavę radome atviras liepsnas pastato pirmajame aukšte... Buvo daug dūmų; gaisras galėjo išplisti į antrą aukštą“, – nurodė O. Schiopu.

Rumuniją pernai lapkritį sukrėtė panaši tragedija. Tąsyk šiaurės rytiniame Piatra Niamco mieste per gaisrą ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje žuvo dešimt COVID-19 pacientų. Kiek vėliau mirė dar penki per šį gaisrą nukentėję žmonės.

Generalinė prokuratūra pradėjo tragedijos tyrimą, o Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad gaisras galėjo kilti dėl trumpojo jungimo.

Ši nelaimė vėl atkreipė dėmesį į saugos problemas šalyje su nusidėvėjusia infrastruktūra ir laikino paremontavimo kultūra.

Rumunija, turinti 19 mln. gyventojų, yra viena skurdžiausių valstybių Europos Sąjungoje. Iki šiol joje patvirtinta daugiau kaip 700 tūkst. koronavirusinės infekcijos atvejų, per 18 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.