Kilus naujai konfrontacijai, aštrinančiai santykius po „Brexito“, Briuselis piktinasi, kad Britanija atsisako suteikti visavertį diplomatinį statusą Bendrijos ambasadoriui JK.

Minėtas ES pareigūnas pažymėjo, kad ketvirtadienį turėjęs įvykti naujojo JK atstovo Briuselyje Lindsay Croisdale-Appleby ir Europos Vadovų Tarybos pirmininko Charles'io Michelio biuro vadovo susitikimas buvo atidėtas.

Tokia žinia nuskambėjo Briuseliui reikalaujant, kad ES pasiuntinys Londone būtų laikomas suverenios valstybės diplomatu, o ne tarptautinės organizacijos pasiuntiniu, turinčiu mažiau privilegijų.

Pirmadienį ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pavadino JK poziciją „nedraugišku signalu“, perspėdamas, kad ginčas kenkia bendradarbiavimo po „Brexit“ perspektyvoms.

ES tvirtina, kad jos atstovas Joao Vale de Almeida turėtų turėti visavertį diplomatinį statusą, kaip 143 kitose valstybėse, kur Bendrija turi savo diplomatines atstovybes.

„Tikimės, kad Jungtinė Karalystė nedelsdama pradės tinkamai elgtis su Europos Sąjungos delegacija“, – pabrėžė J. Borrellis.

Praėjusią savaitę JK užsienio reikalų ministerijos atstovas nesureikšmino nesutarimų šiuo klausimu ir pareiškė, kad tarptautinės organizacijos statusas nepakenks ES darbui Londone.