A. Navalno Kovos su korupcija fondo (FBK) vadovas Ivanas Ždanovas sakė, kad policija atlieka kratas dėl įtariamų dėl koronaviruso įvestų suvaržymų pažeidimų.

Rusijos vidaus reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl sanitarinių ir epidemiologinių standartų pažeidimų per protestą Maskvoje, kur palaikyti A. Navalno šeštadienį susirinko tūkstančiai žmonių.

Rusijos Vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai Irina Volk sakė, kad protestų organizatoriai ir dalyviai „sukėlė naujojo koronaviruso infekcijos plitimo grėsmę“.

I. Ždanovas socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad viename iš butų buvo A. Navalno sutuoktinė Julija, ir pasidalijo jos paskelbtu bute padarytu vaizdo įrašu, kuriame girdėti daužymas į duris kitoje pusėje.

„Jie neįleidžia mano advokato. Jie išlaužė mano duris“, – J. Navalnaja sakė žurnalistams pro savo buto langą, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

I. Ždanovas paskelbė prie FBK biuro esančios vaizdo kameros ekrano nuotrauką, kurioje matyti grupė kaukėtų vyrų.

FBK garsėja savo tyrimais apie Rusijos politinio elito turtus.

Neseniai fondas paskelbė reportažą, kuriame teigiama, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dovanų gavo prabangų kompleksą Juodosios jūros pakrantėje, kurio vertė viršija 1,5 mlrd. JAV dolerių.

Reportažas buvo paskelbtas praėjus kelioms dienoms po A. Navalno suėmimo sausio 17 dieną, jam grįžus iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Dėl šio apnuodijimo jis kaltina Kremlių.

Rusijos miestuose šeštadienį protestuoti išėjo dešimtys tūkstančių žmonių, reikalavusių paleisti A. Navalną.

Remiantis nepriklausomais stebėtojais, per demonstracijas buvo sulaikyta daugiau nei 3,9 tūkst. jų dalyvių.