Austrija yra tarp pirmųjų Europos šalių, įvedusių reikalavimą dėvėti FFP2 tipo respiratorius.

Šis reikalavimas buvo sutiktas be didesnio pasipriešinimo, kitaip nei gerokai kontroversiškesni žingsniai, pavyzdžiui, sprendimas uždaryti mokyklas, leidžiant toliau veikti slidinėjimo kurortų keltuvams.

„Dėl [labiau užkrečiamų] koronaviruso atmainų būtina geriau saugotis“, – sakė Vienoje gyvenanti 24 metų grafikos dizainerė Hannah Zuegner.

„Jei visi dalyvaus, manau, padėtis pasikeis, ypač atkeliavus vakcinoms“, – pridūrė ji.

FFP2 tipo respiratoriai, sulaikantys iki 94 proc. dalelių, dar prieš kelias savaites buvo pardavinėjami po daugiau kaip 5 eurus. Tačiau dabar jų galima įsigyti kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje už 59 euro centus.

Praėjusią savaitę senjorai ir mažas pajamas gaunantys namų ūkiai nemokamai gavo paketus su FFP2 tipo respiratoriais.

Reikalavimas taikomas ir prekybos centrams bei paslaugų teikėjams, tokiems kaip remonto dirbtuvių savininkai bei sveikatos priežiūros specialistai. Mokytojai, sandėlių darbuotojai ir valstybės tarnautojai taip pat privalo darbo vietose dėvėti FFP2 tipo respiratorius. Šio reikalavimo gali būti nepaisoma, jei tarp darbuotojų užtikrinamas bent dviejų metrų atstumas.

Išimtys taikomos nėščioms moterims ir asmenims, kurie negali dėvėti respiratoriaus dėl savo sveikatos būklės arba jo dėvėjimas galėtų pakenkti tų asmenų sveikatai.

Gruodžio pradžioje Austrijai atšaukus antrą karantiną ir artėjant Kalėdoms vėl atidarius parduotuves, per parą nustatomų užsikrėtimo atvejų skaičius staigiai šoktelėjo, todėl vyriausybė vos po kelių savaičių, gruodžio 26-ąją, įvedė trečią karantiną.

Karantiną planuota atšaukti sausio 25 dieną, tačiau jis buvo pratęstas iki vasario 8 dienos ir imtasi griežtesnių suvaržymų, įskaitant reikalavimą dėvėti FFP2 tipo respiratorius, nes ankstesnės priemonės nedavė lauktų rezultatų.

Austrijoje, turinčioje 8,9 mln. gyventojų, šiuo metu per parą 100 tūkst. gyventojų tenka apie 130 užsikrėtimo atvejų. Vyriausybė siekia, kad šis rodiklis neviršytų 50 atvejų.

Šalyje uždarytos mokyklos, muziejai, sporto salės, kino teatrai ir nebūtinų prekių parduotuvės, o vyriausybė ragina austrus maksimaliai apriboti socialinius kontaktus ir esant galimybei dirbti iš namų.

Tačiau sportuoti lauke leidžiama. Daliai austrų pasipiktinimą kelia skelbiamos nuotraukos, kuriose matyti prie keltuvų nusidriekusios slidininkų eilės ar būriai pramogautojų čiuožyklose.