Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova valstybinei žiniasklaidai sakė, kad Maskva JAV diplomatams skundėsi dėl „nelegalių mitingų rėmimo“ keliuose miestuose ir nurodė, kad Rusija atliks tyrimą dėl amerikiečių IT bendrovių „kišimosi“ į Rusijos vidaus reikalus.

Kremlius JAV ambasadą Rusijoje, šalyje esantiems JAV piliečiams išsiuntusią „įspėjimą apie demonstracijas“ ir rekomendavusią vengti protestų, sekmadienį apkaltino kišimusi į Rusijos vidaus reikalus.

Per šeštadienį įvairiuose Rusijos miestuose įvykusias demonstracijas, kurių dalyviai reiškė paramą suimtam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui, buvo sulaikyta beveik 3,5 tūkst. protestuotojų, pranešė nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD Info“.

Marija Zacharova
Foto: Sputnik / Scanpix

A. Navalnui paraginus protestuoti prieš prezidento Vladimiro Putino valdymą, į gatves visoje šalyje šeštadienį išėjo dešimtys tūkstančių žmonių, o Maskvoje policija susirėmė su demonstrantais.

Prieš demonstracijas JAV ambasada Rusijoje esantiems amerikiečiams išsiuntė įspėjimą dėl saugumo.

„Žinoma, tokie paskelbimai yra netinkami“, – valstybinei televizijai pareiškė V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Ir, žinoma, jie absoliučiai, nors ir netiesiogiai, kišasi į mūsų vidaus reikalus“, – pridūrė jis.

D. Peskovas JAV ambasadą apkaltino „netiesiogiai“ palaikant Rusijos įstatymų pažeidimus ir remiant „nesankcionuotus protestus“.

Anot jo, jeigu Rusijos ambasada Jungtinėse Valstijose paskelbtų panašią informaciją, „tai Vašingtone sukeltų tam tikrą nepatogumo jausmą“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį pareiškė iškviesianti JAV ambasados atstovus, kurie turės „pasiaiškinti“.

JAV ambasados atstovė spaudai kiek anksčiau sekmadienį pareiškė, kad JAV ambasados ir konsulatai įvairiose pasaulio šalyse nuolat skelbia JAV piliečiams pranešimus apie saugumą.

„Tai eilinė, įprasta daugelio šalių diplomatinių atstovybių praktika“, – pareiškė ji naujienų agentūrai AFP.

JAV ambasada šeštadienį taip pat pareiškė stebinti mitingus ir pridūrė, jog Vašingtonas palaiko „visų žmonių teisę į taikius protestus ir saviraiškos laisvę“.

„Veiksmai, kurių imasi Rusijos valdžia, slopina tas teises“, – tviteryje parašė ambasados atstovė spaudai Rebecca Ross.