„Vienintelis būdas [išvengti konfliktų] yra priversti laikytis tarptautinės teisės. Vienintelis būdas tai padaryti be šautuvų, patrankų ir bombų yra sankcijos. Taigi mes esame pasirengę padėti pasiekti sutarimą šiuo klausimu“, – leidiniui teigė Lenkijos prezidentas.

A. Duda taip pat pažymėjo, kad ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis turėtų iš naujo apsvarstyti planus dėl vizito į Rusiją kitą mėnesį, kol A. Navalnas nebus paleistas.

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį turėtų aptarti savo atsaką į A. Navalno sulaikymą po savaitgalį visoje Rusijoje vykusių protestų, kurių metu buvo sulaikyta apie 3 500 protestuotojų.

Trijų Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrai šeštadienį paragino ES imtis bendrų „ribojimo priemonių“ prieš asmenis, atsakingus už šiuos sulaikymus.

44 metų A. Navalnas išgarsėjo prieš dešimtmetį ir tapo pagrindiniu Rusijos opozicijos judėjimo lyderiu, sugebančiu suburti didelius skaičius žmonių į protestus prieš korupciją ir sukčiavimą rinkimuose.

A. Navalnas paragino žmones protestuoti, kai buvo areštuotas Maskvoje, į kurią grįžo po kelis mėnesius trukusio gydymo Vokietijoje dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Jo areštas sulaukė didelio Vakarų pasmerkimo, o JAV ir Europos Sąjunga paragino paleisti opozicionierių.