„Anksčiau smurtas prieš nesutinkančiuosius buvo fizinis. Dabar kalėjimuose laikomi ne tik politiniai kaliniai, bet ir žmonės, kuriems nepareikšta jokių kaltinimų. Galbūt jų nekankina, bet jie kasdien kenčia“, – sakė buvusi kandidatė į prezidentus per spaudos konferenciją Taline.

Jos nuomone, svarbu sankcijas taikyti ne tik aukščiausiems pareigūnams.

„Svarbu į šį sąrašą įtraukti teisėjus, žmones mušusių jėgos struktūrų darbuotojus. Prieš mušdami žmones jie privalo suprasti, kad jų vaikai negalės nieko padaryti Europoje“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

Anot jos, sankcijos daro efektyvų poveikį valdžiai.

Opozicijos lyderė taip pat pridūrė, kad nedalyvaus kituose rinkimuose.

Kaip skelbiama S. Cichanouskajos „Telegram“ kanale, jos susitikime su Estijos ministru pirmininku Juri Ratu buvo aptarta padėtis Baltarusijoje ir tarptautinės bendrijos parama baltarusiams, taip pat ketvirtas sankcijų Aliaksandaro Lukašenkos režimui paketas.

J. Rato nuomone, tik laisvi ir demokratiniai rinkimai padėtų rasti išeitį iš padėties, kurioje atsidūrė Baltarusijoje.

„Visapusiškai jus palaikome tarptautinėje arenoje ir reiškiame solidarumą su jumis. Baltarusija turi tik vieną kelią – laisvus ir demokratinius rinkimus“, – kalbėjo estų premjeras.

„Baltarusių tautos drąsa daro didžiulį įspūdį, bet padėtis šalyje negerėja. Judėjimas už demokratiją ir žmogaus teises neslopsta nepaisant valdžios pastangų jį numalšinti“, – sakė J. Ratas ir patikino S. Cichanouskąją, kad „Estija toliau visapusiškai palaikys pilietinę visuomenę Baltarusijoje“.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu, dalyvavęs konferencijoje vaizdo ryšiu, pareiškė manąs, kad taikomos sankcijos yra veiksmingos ir „parodė A. Lukašenkos režimo trapumą“.

Ministro nuomone, Vakarai turėtų pasisakyti už naujus skaidrius rinkimus Baltarusijoje.

„Taip pat svarbu, kad Vakarai tęstų sankcijų politiką. Šiuo metu sankcijos taikomos 88 fiziniams ir septyniems juridiniams asmenims. Šį sąrašą būtina plėsti. Be to, reikalinga parama ir kitais klausimais, pavyzdžiui, vakcinų, dėl kurių A. Lukašenka patyrė visišką nesėkmę“, – sakė U. Reinsalu.