Gaisras kilo antrame aukšte namo, kuriame veikė nelegalūs senelių namai, nurodė pareigūnai.

„Remiantis pirmine informacija, kilus gaisrui pastate buvo 33 žmonės. 15 iš jų žuvo. Devyni buvo evakuoti ir hospitalizuoti“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė gelbėjimo tarnybos atstovas Ihoris Lupandinas.

Pasak jo, pranešimas apie kilusį gaisrą buvo gautas 15 val. 03 min. Į įvykio vietą buvo išsiųsti 10 priešgaisrinių automobilių, o 16 val. 14 min. gaisras buvo lokalizuotas. Dabar gelbėjimo tarnybų ir policijos pareigūnai tikrina patalpas, esančias antrame pastato aukšte.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šį įvykį pavadino „siaubinga tragedija“ ir patvirtino, kad kilus gaisrui pastate buvo 33 žmonės.

Gelbėjimo tarnybų išplatintose nuotraukose matyti pro išdužusius pastato langus antrame aukšte besiveržiantys dūmai ir sunkiais ugniai atspariais apsiaustais vilkintys ugniagesiai, vertinantys gaisro padarytą žalą.

V. Zelenskis patvirtino gelbėjimo tarnybų paskelbtą informaciją apie 15 žuvusiųjų.

„Visi meldžiamės, kad daugiau (žuvusiųjų) nebūtų“, – sakė jis.

Tikslus išgelbėtų ir į ligonines išvežtų žmonių skaičius nežinomas.

Remiantis gelbėjimo tarnybų pranešimais, devyni žmonės buvo paguldyti į artimiausias ligonines, nors generalinė prokurorė Iryna Venediktova sakė, kad buvo sužeista 11 žmonių.

Pasak jos, pareigūnai įtaria, kad gaisras galėjo kilti dėl netinkamo elektrinių šildymo prietaisų naudojimo.