A. Fauci taip pat sakė, kad Jungtinės Valstijos nebemažins savo darbuotojų skaičiaus Pasaulio sveikatos organizacijoje (PSO) ir įvykdys savo finansinius įsipareigojimus šiai specializuotai Jungtinių Tautų institucijai.

Naujoji JAV administracija ketvirtadienį padėkojo PSO už vadovavimą pasauliniam atsakui į pandemiją ir pažadėjo, kad šalis liks jos nare.

„Jungtinės Valstijos taip pat ketina įvykdyti savo finansinius įsipareigojimus šiai organizacijai“, – sakė A. Fauci, kurį trečiadienį JAV prezidentu prisaikdintas Joe Bidenas paskyrė vyriausiuoju patarėju sveikatos klausimais.

A. Fauci tai pareiškė PSO vykdomosios valdybos susitikime.

Jis sakė, kad ketvirtadienį prezidentas paskelbs direktyvą, rodančią, kad Jungtinės Valstijos ketina prisijungti prie COVAX – tarptautinės programos, skirtos vakcinoms nuo COVID-19 platinti joje dalyvaujančiose pasaulio šalyse.

A. Fauci taip pat sakė, kad JAV palaikys „ACT Accelerator“ – tarptautinę iniciatyvą, apimančią ir COVAX. Ši iniciatyva taip pat skirta platinti vakcinas nuo koronaviruso ir diagnostikos bei terapijos priemones pasaulio valstybėse.