Praėjus kelioms valandoms po to, kai bus prisaikdintas 46-uoju Amerikos prezidentu, J. Bidenas pasirašys 17 įsakų ir priemonių, po ketverių chaotiškų Donaldo Trumpo valdymo metu nustatydamas naują kursą imigracijos, aplinkos apsaugos, kovos su koronaviruso pandemija ir ekonomikos srityse.

Pirmąją savo darbo dieną J. Bidenas atšauks D. Trumpo įvestą draudimą atvykti į šalį kelių daugiausia musulmoniškų valstybių piliečiams ir sustabdys D. Trumpo sumanytos sienos Meksikos pasienyje statybas, nurodė jo patarėjai.

Jis taip pat įves privalomą kaukių dėvėjimą federaliniuose objektuose, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą; sugrąžins D. Trumpo panaikintas vertingų gamos draustinių apsaugos priemones; sieks sustabdyti gyventojų iškeldinimą iš nuomojamo būsto ir apsaugoti milijonus, dėl koronaviruso pandemijos nepajėgiančius laiku mokėti hipotekos įmokų.

J. Bidenas taip pat planuoja pateikti Kongresui įstatymo projektą dėl imigracijos politikos pakeitimų. Juo turėtų būti atvertas kelias milijonams šalyje gyvenančių nelegalių migrantų ilgainiui gauti pilietybę. D. Trumpo administracija buvo nusprendusi nesuteikti pilietybės šiems žmonėms.

J. Bideno atstovai sakė, kad jis nori nedelsdamas imtis darbo, atsižvelgdamas į rimtus sveikatos apsaugos ir ekonomikos iššūkius, su kuriais šiuo metu susiduria Jungtinės Valstijos.

Prezidentas imsis veiksmų ne tik siekdamas atitaisyti D. Trumpo administracijos padarytą didžiausią žalą, bet ir norėdamas vesti šalį pirmyn, sakė jo padėjėjai.

„Šie veiksmai drąsūs, jais pradedami įgyvendinti išrinktojo prezidento J. Bideno pažadai Amerikos žmonėms ir, svarbiausia, jie nesikerta su Konstitucijoje įtvirtintu prezidento vaidmeniu“, – pabrėžė jie.