Jis padėkojo savo rėmėjams ir valstijai, kuri, J. Bideno teigimu, padėjo jį užauginti.

„Šiek tiek jaudinuosi, – braukdamas ašaras sakė būsimasis Amerikos prezidentas. – Buvote su manimi per visą mano karjerą, tiek gerais, tiek sunkiais laikais.“

„Mano šeimoje puoselėjamos vertybės, charakterio savybės, kurių siekiame, požiūris į pasaulį – viskas kyla iš namų, – pridūrė jis. – Iš Delavero.“

Išrinktasis prezidentas, kuris trečiadienį bus prisaikdintas ant Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kapitolijaus laiptų, prisiminė, kaip susipažino su žmona, būsimąja pirmąja ponia dr. Jill Biden. Juodu susitiko valstijoje, kurioje jis ėjo senatoriaus pareigas.


Taip pat J. Bidenas papasakojo, kaip smarkiai jo miręs sūnus, buvęs Delavero generalinis prokuroras Beau Bidenas, mylėjo gimtąjį miestą. 2015-aisiais 46 metų amžiaus Beau mirė nuo smegenų vėžio.

„Gailiuosi tik vieno dalyko – kad jo čia nėra, – pareiškė J. Bidenas, kalbėdamas apie anapilin iškeliavusį sūnų. – Nes prezidentu turėjo tapti jis.“

Prieš išvykdamas jis pasakė susirinkusiesiems: „Atsiprašau už sentimentalius žodžius, bet kai mirsiu, mano širdyje bus įrašytas žodis Delaveras.“

J. Bideno inauguracijos kalba truks 20–30 minučių, sakė apie pasirengimą informuotas šaltinis. Pasak jo, J. Bidenas „kreipsis į visus amerikiečius ir paragins kiekvieną pilietį dalyvauti sutinkant neeilinius iššūkius, su kuriais susiduriame visi“.

J. Bidenas inauguracijos išvakarėse pagerbė COVID-19 aukas

JAV išrinktasis prezidentas J. Bidenas antradienį, savo inauguracijos išvakarėse, atvykęs į Vašingtoną uždavė naują JAV vyriausybės toną įtaigiu 400 tūkst. nuo COVID-19 mirusių amerikiečių pagerbimu.

J. Bidenas, kuris yra išgyvenęs didelę asmeninę tragediją ir garsėja tuo, kad nebijo viešai parodyti emocijų, akcentuoja būtinybę suvienyti šalį po chaotiškų ketverių prezidento Donaldo Trumpo valdymo metų.

Kamala Harris su vyru ir Joe Bidenas su žmona Jill

„Kartais sunku prisiminti, bet taip sveikstame. Svarbu daryti tai kaip šaliai“, – sakė J. Bidenas prie Lincolno memorialo.

JAV antradienį buvo užregistruoti dar 2 482 mirties nuo COVID-19 atvejai, rodo Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys.

Prezidento inauguracijos išvakarėse sostinėje paprastai susirenka didžiulės minios, tačiau J. Bidenas ir išrinktoji viceprezidentė Kamala Harris dėl kovos su pandemija priemonių ir po kruvinų riaušių JAV Kapitolijuje sustiprinto saugumo Nacionalinėje alėjoje buvo kone vieni.

Kamala Harris su vyru ir Joe Bidenas su žmona Jill

Nacionalinės alėjos pievoje jau pastatyta maždaug 200 tūkst. vėliavų, simbolizuojančių trečiadienio inauguracijoje nedalyvausiančias minias.

D. Trumpas, kuris viešumoje nesirodė savaitę, kelias dienas trukusią tylą nutraukė iš anksto įrašyta atsisveikinimo žinia.

Vaizdo įraše jis pirmą kartą paprašė amerikiečių „melstis“ už būsimos administracijos sėkmę. Prieš tai jis kelis mėnesius įtikinėjo savo šalininkus respublikonus, kad demokratai apgaule laimėjo rinkimus.