„Ji patarinės mūsų prezidentei Išstojimo sutarties (su Didžiąja Britanija) įgyvendinimo bei Prekybos ir bendradarbiavimo sutarties ratifikavimo proceso klausimais, antradienį Briuselyje sakė Komisijos vicepirmininkas Margaritis Schinas. Pačio M. Barnier‘o teigimu, kalba eina apie „kelių savaičių“ laikotarpį.

M. Barnier‘as pradžioje vadovavo kelerius metus trukusioms deryboms su Londonu dėl Išstojimo sutarties. Jungtinei Karalystei 2020 metų sausio gale formaliai palikus Bendriją, jis perėmė vadovavimą deryboms dėl Prekybos sutarties, kurios baigėsi gruodžio 24 dieną.

Dėl 70-mečio prancūzo ateities Komisijoje dėl jo amžiaus buvo diskutuojama jau kurį laiką. Komisijos vidaus reglamentas numato 70 amžiaus ribą pareigūnams. Tačiau specialiesiems patarėjams tai negalioja.

Specialiųjų patarėjų veiklos sritis, Komisijos duomenimis, yra aiškiai apribota. Jie „dirba labai ribotą skaičių dienų per metus (vidutiniškai apie 25)“, sakoma Komisijos tinklapyje. Buvusiems Komisijos pareigūnams už tai atlyginimas nemokamas.

Gruodžio pabaigoje M. Barnier‘as pareiškė, kad ateityje norėjų dalyvauti savo gimtosios šalies vidaus politikoje. Tačiau jis atmetė galimybę dirbti su dabartiniu Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. Jis veikiau norėtų mėginti „atkurti“ savo konservatorių respublikonų partiją, sakė M. Barnier‘as radijo stočiai „France Info“.

Europos Komisijoje ateityje už santykius su Didžiąja Britanija pirmiausiai bus atsakingas viceprezidentas Marošas Ševčovičius. Slovakas paskirtas naujai sukurtos ES-JK-partnerytės tarybos kopirmininku, sakė M. Schinas.