„Kalbėjome apie įrašą su Karpiankovo ​​balsu ir reakciją į jį – įskaitant ketvirtąjį sankcijų paketą“, – skelbiama S. Cichanouskajos „Telegram“ kanale.

Baltarusijos opozicija praėjusią savaitę paskelbė garso įrašą, kuriame, kaip teigiama, vidaus reikalų viceministras Mikalajus Karpiankovas kalba apie naujas represijas prieš protestuotojus, nuo rugpjūčio reikalaujančius prezidento Aliaksandro Lukašenkos atsistatydinimo.

Buvusios kandidatės į prezidentus atstovai taip pat pranešė, kad ji pasakojo E. Gilmore'ui pernai sulaikyto ir daugiau nei mėnesį areštinėje badaujančio tinklaraštininko Iharo Losiko istoriją.

„Aptarėme Tarptautinio teisingumo centro steigimą Vilniuje, kuris turėtų jurisdikciją teikti paraiškas dėl smurtą ir kankinimus patyrusių baltarusių naujų bylų“, – priduriama pranešime.

Pernai ES Minskui paskelbė tris sankcijų paketus. Šios baudžiamosios priemonės taikomos aukšto rango baltarusių pareigūnams, įskaitant patį prezidentą.

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę S. Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.