„Teismas areštavo Navalną 30 parų. Iki vasario 15 dienos“, – per „Twitter“ parašė opozicionieriaus atstovė Kira Jarmyš.

Chimkų miesto teismo teisėja Jelena Morozova nusprendė A. Navalnui pritaikyti arešto kardomąją priemonę. Jis kaltinamas pažeidęs bylos dėl „Yves Rosher“ teismo sprendimą. A. Navalnas areštuotas trisdešimčiai parų iki vasario 15-osios.

A. Navalnas bus areštuotas iki pat teismo posėdžio, jo metu bus nuspręsta, ar opozicijos lyderis išeis į laisvę. Jeigu politikas bus pripažintas kaltu, jam bus skirta reali 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė išskaičiuojant dešimt mėnesių, kuriuos jis praleido namų arešto sąlygomis. Teismo posėdis numatytas sausio 29 dieną.

Tuo metu prie policijos nuovados, kur A. Navalnui surengtas teismo procesas, jau susirinko keli šimtai jo šalininkų.

Pats A. Navalnas savo socialinės žiniasklaidos kanaluose išplatino vaizdo įrašą iš teismo posėdžio, kuriame jis ragina nebijoti išeiti į gatves.

„Ko labiausiai bijo tie bunkeriuose besislapstantys vagys? Jūs ir patys puikiai žinote: į gatves išeinančių žmonių, tai yra tas faktorius, kurio ignoruoti negalima. Nebijokite, išeikite į gatves, ne dėl manęs – dėl savęs ir savo ateities“, – sakė A. Navalnas.


„Vagių gauja, kuri jau dvidešimt metų alina šalį, man, o tuo pačiu visiems, kurie atsisako tylėti, pareiškė: „Mes tave bandėme nužudyti, tu nemirei, tuo mus labai įžeisdamas, tad už tai mes tave pasodinsim“. Tuoj ateis moteris, vaidinanti teisėją, ji man skyrė areštą, puikiai suprasdama, kad tai neteisėta (...). Kodėl kaip paskutiniai bailiai procesą organizavo policijos nuovadoje, kodėl nieko neįsileido, kodėl taip paskubomis? Nes jų reitingai didesni? (...) Juk bijo, todėl viskas paskubomis ir labai slaptai. Jie bijosi jūsų, bijosi tų, kurie liausis tylėję ir suvoks savo galią (...). Raginu nebetylėti, priešintis, eiti į gatves. Niekas kitas mūsų neapgins, tik mes patys. Jeigu ko nors užsinorėsime, būtinai pasieksime“, – teigė A. Navalnas.

A. Navalnas pirmadienį pareiškė susidūręs su „pasityčiojimu iš teisingumo“, Maskvos policijai paskubomis surengus teismo posėdį kitą dieną po Kremliaus kritiko dramatiško sulaikymo sostinės oro uoste.

Nepaisant vis garsiau skambančių Vakarų valstybių raginimų paleisti A. Navalną, jis buvo įvestas į salę policijos nuovadoje sostinės Chimkų priemiestyje, kur opozicionierius laikomas nuo sekmadienio vakaro.


Pasak A. Navalno bendražygių, opozicijos lyderiui, pirmąkart grįžusiam į Rusiją iš Vokietijos, kur jis buvo gydomas po apnuodijimo, nebuvo leista susitikti su advokatais, o apie teismo posėdį jis buvo informuotas likus vos kelioms minutėms iki pradžios.

Jo komanda paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti priblokšto A. Navalno reakcija.

„Mačiau daug pasityčiojimo iš teisingumo,.. bet jie suplėšė ir išmetė“ Rusijos baudžiamąjį kodeksą, pareiškė politikas.

„Tai neįmanoma. Tai visiškas beteisiškumas“, – pridūrė jis.

Pareigūnai sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.


Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.

A. Navalnas išgarsėjo prieš dešimtmetį kaip aršus Kremliaus kritikas, o jo įkurtas Kovos su korupcija fondas skelbia antikorupcijos tyrimus, kuriuose neretai atskleidžiamas Rusijos elito prabangus gyvenimo būdas.


A. Navalnas blogai pasijuto rugpjūtį skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu, o po poros dienų komos būklės buvo nuskraidintas į Vokietiją gydyti.

Vakarų ekspertai nustatė, kad Kremliaus kritikas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Maskva neigia kaip nors prisidėjusi prie šio išpuolio, o rusų tyrėjai tvirtina, kad nėra jokio pagrindo inicijuoti tyrimą.