„Sankcijų ir varžomųjų priemonių pasiūlymo, parengimo procesas yra konfidencialaus pobūdžio. Kai sprendimas [bus] priimtas – tam reikia visų valstybių narių vienbalsio sutikimo – tuomet apie tai bus atitinkamai pranešta. Šiuo metu šalys aptarinėja, koks gali būti geriausias ir veiksmingiausias atsakas į šį apgailestavimo vertą įvykį“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

P. Stano patvirtino, kad ES smerkia A. Navalno sulaikymą ir ragina Rusiją nedelsiant jį paleisti.

Rusijos pareigūnai sekmadienį sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.

FSIN nurodė, kad dėl tolesnės kardomosios priemonės A. Navalnui spręs teismas. „Iki teismo sprendimo jis bus sulaikytas“, – sakoma pranešime spaudai.