„Mūsų įkūrėjas ir lyderis vizionierius Sheldonas G. Adelsonas būdamas 87 metų amžiaus praėjusią naktį mirė nuo komplikacijų, susijusių su Ne Hodžkino limfomos (NHL) gydymu“, – sakoma pranešime.

Kadenciją baigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Izraelio premjero Benjamino Netanyahu šalininkas Sh. Adelsonas dėl didžiulio savo kazino tinklo tapo vienu turtingiausių planetos žmonių.

Žurnalas „Forbes“ jo turtą antradienį vertino 35 mlrd. dolerių (28,8 mlrd. eurų). Savo turtu jis dažnai naudodavosi Amerikos politikai paveikti.

Jis kategoriškai nepritarė buvusiam demokratų prezidentui Barackui Obamai ir buvo svarbus jį pakeitusio D. Trumpo rėmėjas. Per 2020 metų rinkimų ciklą Sh. Adelsonas paaukojo kone 220 mln. dolerių (180,9 mln. eurų) D. Trumpui ir kitiems Kongreso respublikonams.

Buvęs respublikonų prezidentas George'as W. Bushas savo pareiškime pavadino Sh. Adelsoną „Amerikos patriotu, dosniu aukotojų labdaringiems tikslams ir tvirtu Izraelio šalininku“.

„Sheldonas ištrūko iš sunkaus Bostono rajono ir sukūrė sėkmingą verslą, kuris ištikimai samdė dešimtis tūkstančių ir linksmino milijonus žmonių“, – sakė G. W. Bushas.