Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, visi užsikrėtusieji yra lankęsi Brazilijoje šiaurės vakarinėje Amazonės valstijoje. Visi jie atvyko į Tokiją sausio 2 dieną ir oro uoste pasitikrino dėl COVID-19.

Paimtus mėginius išanalizavęs Nacionalinis užkrečiamųjų ligų institutas pranešė, kad aptikta nauja koronaviruso padermė.

Keturi keleiviai sausio 2 d. iš Brazilijos Amazonės valstijos atvyko į Tokijo Hanedos oro uostą. Jie buvo izoliacijoje oro uoste ir jiems diagnozuota COVID-19.

Nacionalinio užkrečiamųjų ligų instituto direktorius Takajis Wakita naujienų agentūrai „Kyodo News“ sakė, kad naujoji atmaina skiriasi nuo tų, kurios plinta Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Afrikoje.

Kol kas nenustatyta, kad naujoji atmaina būtų labiau užkrečiama.

Iš keturių keleivių, vyras įkopęs į penktąją dešimtį buvo nugabentas į ligoninę dėl kvėpavimo sunkumų. Tuo metu moteris, kuriai daugiau nei 30 metų, skundėsi gerklės ir galvos skausmais, paauglys karščiavo, o paauglė neturėjo jokių simptomų.

Be to, Sveikatos apsaugos ministerija nustatė dar tris Jungtinėje Karalystėje atrastos, labiau užkrečiamos, koronaviruso atmainos atvejus.

Ketvirtadienį šalies premjeras Yoshihide Suga paskelbė mėnesio trukmės ekstremaliąją situaciją dėl pandemijos Tokijuje ir aplinkinėse Čibos, Kanagavos ir Saitamos prefektūrose.

Išvakarėse Japonijoje buvo užfiksuota daugiau nei 6 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, o bendras jų skaičius nuo priartėjo prie 290 tūkstančių. Šalyje nuo koronavirusinės infekcijos mirė jau apie 4 tūkst. žmonių.