Lenkija, kaip ir daugelis Europos šalių, savo skiepijimo nuo COVID-19 kampaniją pradėjo gruodžio 27 dieną ir pagal vyriausybės planą šiuo metu turėtų skiepyti medicinos darbuotojus.

Tačiau Varšuvos medicinos universiteto ligoninė praėjusią savaitę paskelbė taip pat paskiepijusi 18 kultūros veikėjų, turinčių būti vakcinavimo kampanijos ambasadoriais.

Ligoninė paskelbė iš viso paskiepijusi 450 žmonių, įskaitant 300 savo darbuotojų ir 132 jų šeimų narius bei pacientus. Tarp šių pacientų yra politikų.

Tarp paskiepytų įžymybių yra 45 metų aktorė Maria Seweryn, 63 metų dainininkas Michalas Bajoras ir 65 metų televizijos žurnalistas Edwardas Miszczakas.

Apie neįprastą paskiepytų asmenų sąrašą paaiškėjo europarlamentarui, buvusiam premjerui Leszekui Milleriui, kuris reguliariai gydosi šioje ligoninėje, socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbus medicininio įrašo, kad jis gruodžio 30-ąją buvo paskiepytas, nuotrauką.

Kai kurie vietos politikai kitose Lenkijos dalyse, įskaitant valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) narius, irgi sulaukė griežtos kritikos, kad buvo paskiepyti be eilės.

Premjeras Mateuszas Morawieckis naujienų agentūrai PAP šeštadienį sakė, kad „vakcinavimo eilės taisyklių laikymasis yra pagarbos socialinio solidarumo taisyklėms išraiška“.

„Taisyklių laužymo pateisinti negalima“, – sakė jis ir pavadino minimus atvejus „tikru skandalu“.

Vyriausybės atstovas Piotras Mulleris pirmadienį sakė, kad vyriausybė pradėjo tyrimą, ir pridūrė: „Tikiuosi, kad visi kaltieji dar šiandien sulauks bausmės.“

Tarp poveikio priemonių gali būti finansinės nuobaudos ir drausminės procedūros, sakė atstovas.

Lenkija vėliau šį mėnesį turi pradėti skiepyti pagyvenusius žmones, mokytojus ir ginkluotųjų pajėgų narius. Tik po to skiepai bus prieinami likusiems šalies gyventojams, kurių iš viso yra 38 milijonai.

Už vakcinavimą atsakingas vyriausybės pareigūnas Michalas Dworczykas pirmadienį sakė, kad kol kas šalyje paskiepyta kiek daugiau kaip 50 tūkst. žmonių. Jis tikisi, kad per pirmuosius tris šių metų mėnesius bus paskiepyta 2,9 mln. žmonių.