„Dokumentai ir garso įrašai, paskutiniai kurių datuojami 2012 metais, jau pateikti tyrimui ir yra naudingi nustatant nusikaltimo užsakovus“, – sakoma pranešime, pirmadienį paskelbtame Nacionalinės policijos interneto svetainėje.

Remiantis žinybos turima informacija, 2020 metų gruodžio mėnesį tyrėjai, padedant Ukrainos vidaus žvalgybos tarnybai, gavo atitinkamos informacijos, susijusios su 2016 metų P. Šeremeto nužudymo tyrimu.

„Nacionalinės policijos tyrimo gautos Informacijos fragmentai skelbiami internete. Paskelbtuose įrašuose nenustatyti asmenys aptaria su žurnalisto Pavelo Šeremeto nužudymu susijusius klausimus. Visų pirma pabrėžiama nunuodijimo galimybė panaudojant nuodingas medžiagas, taip pat sprogdinimas“, – sakoma pranešime.

Taip pat informuojama, kad tyrėjams duotas leidimas atlikti tyrimo veiksmus P. Šeremeto byloje vienoje iš Europos šalių.

„Šiuo metu Ukrainos nacionalinės policijos tyrimui duotas leidimas atlikti tyrimo veiksmus vienoje iš Europos valstybių. Be to asmuo, atsakingas už informacijos perdavimą, pakviestas būtiniems tyrimo veiksmams atlikti“, – nurodoma pranešime.

Pasak Nacionalinės policijos, P. Šeremeto nužudymo vykdytojų byla perduota teismui, o dėl nusikaltimo užsakovų pradėtas atskiras baudžiamasis procesas, tyrimas tęsiasi.

Anksčiau pirmadienį internetinis leidinys „Ukrainskaja pravda“, remdamasis gautais garso įrašais ir belgų leidiniu „EUobserver“, paskelbė, kad P. Šeremeto nužudymą organizavo Baltarusijos specialiosios tarnybos.

2016 metų liepos 20-osios ryte Kijevo centre buvo susprogdintas automobilis, kuriame buvo P. Šeremetas. Žurnalistas mirė vietoje. Įtarimai dėl jo nužudymo buvo pareikšti trims asmenims: kariuomenės slaugytojai Janai Duhar, savanorei ir vaikų kardiologei Julijai Kuzmenko, taip pat muzikantui ir „mūšių Donbase veteranui“ Andrijui Antonenkai. Ikiteisminis jų bylos tyrimas buvo baigtas kovo 22 dieną. Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės dėl dalyvavimo P. Šeremeto nužudyme nepripažįsta.

Anksčiau„Delfi" pranešė, kad žurnalistinio tyrimo metu portalas euobserver.com paskelbė, kad A. Lukašenkos režimas dalyvavo organizuojant 3 asmenų žmogžudystes Vokietijoje ir taip pat rengė planus pasikėsinti į žurnalistą P. Šeremetą. Garso įrašas, kuriame užfiksuotas buvęs Baltaruijos KGB vadas Vadimas Zaicevas susitikimo metu girdimas duodantis nurodymus saugumo struktūrų darbuotojams. Įrašas darytas 2012 metų balandžio mėnesį.