Minėtosios trys Europos Sąjungos valstybės narės pirmąją „Pfizer/BioNtech“ vakcinos porciją – po kiek mažiau nei 10 tūkst. dozių kiekviena – gavo šeštadienį, bet vakcinacija visoje Sąjungoje turėjo oficialiai startuoti tik sekmadienį.

„Šiandien pradedame versti naują puslapį po sunkių metų. #COVID19 vakcina pristatyta visoms ES šalims. Vakcinavimas prasidės rytoj visoje ES. #EUvakcinavimodienos yra jaudinamas vienybės momentas. Skiepijimas yra tvarus kelias išeiti iš pandemijos“, – šeštadienį buvo sakoma per „Twitter“ paskelbtame Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pranešime.

Nepaisant plano vakcinaciją pradėti kartu visose ES šalyse, Vengrijos žmogiškųjų išteklių ministras Miklosas Kasleris šeštadienį išplatintame pranešime teigė, kad vakcina jau pasiekė Budapešto centre esančią DPC ligoninę, kur pradėti skiepyti sveikatos priežiūros specialistai.

„Šiandien buvo žengtas svarbus žingsnis bandant suvaldyti epidemiją“, – pridūrė politikas.

Slovakijos sveikatos apsaugos ministerija šeštadienio popietę feisbuke išplatino žinią, kad „skiepyti nuo koronaviruso šiandien pradedama ligoninėje Nitros mieste“. Vakcinacija pradėta ir vienoje slaugos įstaigoje Vokietijoje.

„Kiekviena belaukiant praleista diena jau yra per daug“, – sakė slaugos namų Halberštate vadovas Tobiasas Kruegeris.

Vakcinos atvykimą į Vokietiją įprasmino jaunas pilotas Samy Krameris, kuris, atlikdamas 200 kilometrų skrydį, danguje savo maršrutu išpiešė gigantišką švirkštą.


Kol kas neaišku, kodėl minėtosios trys Europos Sąjungos valstybės narės vakcinacijos kampaniją pradėjo dieną anksčiau, nei kad turėjo būti pradėtas vykdyti Europos Komisijos koordinuojamas vakcinacijos planas, skelbia „Euronews“.

Kad ir kaip ten būtų, bendras sutarimas dėl skiepijimo programos pradžios padeda blokui pasijusti vieningam po itin sunkių metų, pažymėtų labai sunkiomis derybomis dėl „Brexit“. Be to, Europos Sąjungos politikai, prieš tai nerimavę, kad Jungtinė Karalystė, Kanada ir Jungtinės Valstijos anksčiau pradėjo skiepyti savo piliečius, gali kiek lengviau atsipūsti.

„Per Kalėdas sulaukėme gerų žinių, – pareiškė Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas. – Ši vakcina yra lemiamas veiksnys, kuris leis užbaigti šią pandemiją ... ji padės susigrąžinti mūsų gyvenimą.“

Europos Sąjungoje pirmiausiai pradėta platinti vakcina nuo COVID-19, sukurta Vokietijoje įsikūrusios bendrovės „BioNTech“ ir JAV farmacijos milžinės „Pfizer“, kurią anksčiau šį mėnesį patvirtino Europos vaistų agentūra (EVA).

Pasak EK vadovės, vėliau bus patvirtinta ir kitų vakcinų, kai tik bus įrodyta, jog jos yra saugios ir veiksmingos. U. von der Leyen sakė, kad ES yra užsakiusi pakankamai vakcinų dozių, kad jų pakaktų visiems 450 mln. Bendrijos gyventojų, ir pridūrė, kad blokas taip pat planuoja pasidalyti šiais preparatais su kaimyninėmis šalimis, tokiomis kaip Islandija ir Norvegija.

„Vakcinavimas leis mums palaipsniui sugrįžti prie įprasto gyvenimo“, – sakė U. von der Leyen.

Vis dėlto jis perspėjo, kad kol nėra paskiepyta pakankamai žmonių, Europos žmonės privalo toliau būti atsargūs ir laikytis šiuo metu galiojančių suvaržymų, įvestų dėl koronaviruso pandemijos.