Šiaurės Sinajaus gubernatorius Mohamedas Abdel Fadilas Shousha sakė, kad sprogimas įvyko vėlų ketvirtadienio vakarą provincijos sostinėje Ariše. Dėl incidento dujų tiekimas miesto gyvenamiesiems rajonams ir centrinėje Sinajaus dalyje esančios pramoninėms zonoms nenukentės, patikino pareigūnas.

Pasak jo, pradėtas tyrimas sprogimo aplinkybėms nustatyti.

Kiti saugumo pareigūnai ir liudininkai pasakojo, kad sprogmenis prie dujotiekio padėjo kovotojai, kurie paskui pabėgo. Įgaliojimų kalbėtis su žiniasklaida neturintys pareigūnai kalbėjo anonimiškai. Liudininkai taip pat prašė neviešinti jų pavardžių, baimindamiesi galimų atsakomųjų veiksmų.

Kol kas jokia grupė neprisiėmė atsakomybės už sprogimą.

Praėjusį mėnesį atsakomybę už panašų sprogimą Sinajaus šiaurėje prisiėmė džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) atšaka.

Egiptas daug metų kovoja su džihadistų sukilimu šiaurinėje Sinajaus dalyje. Smurtas paaštrėjo kariuomenei 2013 metais nuvertus islamiškų jėgų prezidentą Mohamedą Mursi (Mohamedą Mursį).

Kadangi įvažiavimas į šiaurinę Sinajaus dalį griežtai ribojamas, patvirtinti informaciją apie pusiasalyje vykstančius kovos veiksmus sunku.

Pastaraisiais metais IS surengė virtinę didelio masto atakų Egipte. Dauguma jų buvo nukreiptos prieš saugumo pajėgas ir Egipto krikščionių bendruomenę.