Vokietija, Prancūzija ir Didžioji Britanija apkaltino rusų valdžią „prisidėjimu ir atsakomybe“ už A. Navalną apnuodijimą Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Kremliaus ne kartą neigė turintis ką nors bendra su šia ataka, o kai kurie aukšto rango Rusijos pareigūnai teigė, kad šalies opozicijos lyderis galėjo būti apnuodytas Vokietijoje, kur jis buvo atgabentas gydymui, rugpjūtį blogai pasijutęs Sibire.

„Jei žmogus vos nemirė, tai nereiškia, kad reikia pirma proga iškelti baudžiamąją bylą“, – pareiškė V. Putinas per žmogaus teisių ekspertų susitikimą, remiantis penktadienį Kremliaus paskelbta stenograma.

Šį klausimą prezidentui iškėlęs žymus žurnalistas Nikolajus Svanidzė pabrėžė: „Bet žmogus vos nenumirė.“

„Suprantu“, – atsakė V. Putinas.

A. Navalnas savo ruožtu parašė socialiniame tinkle „Twitter“ tokią žinutę: „Tiesiog neįtikėtina.“

Rusijos lyderis nurodė, kad jo šalies pareigūnai nagrinėja incidentą, ir pakartojo, kad Vakarai atsisako bendradarbiauti su Rusija dėl šio didelio atgarsio sulaukusio incidento. Kalbėdamas V. Putinas ir vėl nė karto nepaminėjo savo įnirtingo kritiko vardo.

„Jokios oficialios medžiagos nėra, – per ketvirtadienį surengtą susitikimą kalbėjo V. Putinas. – Ką turėtume daryti?“

„Parodykite mums, kur yra šis „Novičokas“, – pridūrė jis.

„Su malonumu išnagrinėsime šią bylą ir labai kruopščiai“, – pažymėjo prezidentas.

44 metų A. Navalnas tiesiogiai apkaltino V. Putiną, kad šis atsakingas už jo apnuodijimą, ir pažadėjo grįžti į Rusiją bei tęsti opozicijos kampaniją.

Tuojau po apnuodijimo incidento jis buvo išskraidintas gydyti į vieną Berlyno ligoninę ir šiuo metu tebėra Vokietijoje.

A. Navalno apnuodijimas padidino įtampą tarp Maskvos ir Europos sostinių, ypač Berlyno.

Europos Sąjunga paskelbė sankcijas šešiems su šiuo incidentu siejamiems asmenims, įskaitant Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovą.