„STUK pranešė, kad įvykis nekelia pavojaus žmonių arba aplinkos saugumui ir kad spinduliuotės lygis jėgainėje ir jos apylinkėje yra normalus“, – sakoma TATENA pranešime.

Suomijos tarnybos duomenimis, incidento priežastis buvo reaktoriaus aušinimui naudojamo vandens valymo sistemos gedimas, dėl kurio elektrinės garo vamzdynuose buvo laikinai padidėjęs radioaktyvumas.

Šalies vakarinėje pakrantėje esančios Olkiluoto elektrinės 2-asis reaktorius dėl šio incidento buvo automatiškai išjungtas, bet jėgainės operatorė „Teollisuuden Voima Oyj“ (TVO) jau atšaukė ekstremaliąją padėtį. Tuo metu STUK toliau stebi darbus, atliekamus 2-ajame elektrinės bloke, nurodė TATENA.

Agentūra toliau palaiko ryšį su partneriais Suomijoje šiuo klausimu, sakoma pranešime.

TVO ketvirtadienį pranešė, kad Olkiluoto atominės elektrinės 2-ajame reaktoriuje 12 val. 22 min. vietos (ir Lietuvos) laiku jutikliai užfiksavo pagrindinio garo vamzdyno šilumos izoliacijos pažeidimą, todėl jėgainės apsaugos sistemos automatiškai išjungė reaktorių. Bendrovė nurodė, kad aiškinasi padėtį ir ruošiasi ataušinti reaktorių, kad jis pasiektų šalto uždarymo stadiją – kai aušalo slėgis tampa lygus atmosferiniam, o jo temperatūra neviršija 200 Celsijaus laipsnių.

Pasak TVO, per šį incidentą jėgainės darbas nebuvo sutrikdytas.

Bendrovė pažymėjo, kad per šį incidentą jokių radioaktyvių teršalų į aplinką nepateko ir kad nėra jokio pavojaus žmonėms arba aplinkai.

Vėliau STUK pripažino, kad padidėjęs spinduliuotės lygis buvo užfiksuotas, bet tik reaktoriaus pastato viduje.

Suomijos vakarų pakrantės saloje esanti Olkiluoto jėgainė turi du veikiančius verdančio vandens reaktorius (VVR), kurių kiekvieno galia – 890 megavatų. Elektrinėje statomas trečiasis reaktorius, kaip tikimasi, pradės veikti 2022 metų vasarį.