Rusijos pietų karinė apygarda ketvirtadienį informavo, jog šalies laivynas dalyvaus vasarį prie Pakistano krantų vyksiančiose pratybose „Aman 2021“.

Iš viso pratybose dalyvaus 30 šalių; 10 iš jų atsiųs savo karinių laivų, o likusios – stebėtojų.

Tarp dalyvaujančių valstybių yra Rusija, Pakistanas, Kinija ir Japonija, pranešė rusų naujienų agentūra „RIA Novosti“, remdamasi Rusijai mokymuose atstovausiančio Juodosios jūros laivyno pareiškimu.

Prie manevrų taip pat prisijungs NATO priklausančių Jungtinės Karalystės, JAV ir Turkijos laivynai, sakoma pranešime.

Vėliausią kartą Rusijos karinis jūrų laivynas treniravosi kartu su kelių NATO narių laivais per pratybas „Bold Monarch“, vykusias 2011 metais prie Ispanijos krantų.

Tačiau rusų laivynas per pastarąjį dešimtmetį rengė bendrus manevrus su Turkija, su kuria Maskva palaiko glaudesnius santykius nei su likusiomis NATO šalimis.

NATO atstovė Oana Lungescu patikslino naujienų agentūrai AFP, kad pats Aljansas „neplanuoja rengti mokymų su Rusija“.

Pastaraisiais metais Rusijos ir NATO santykiai yra įtempti, o JAV vadovaujamas karinis aljansas yra įšaldęs santykius su Maskva po 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos.

Rugsėjį rusų kariuomenės generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas apkaltino NATO telkiant pajėgas prie Rusijos sienos.

Anksčiau šį mėnesį paskelbtoje ataskaitoje Aljansas pabrėžė, kad Maskva ateinantį dešimtmetį greičiausiai liks pagrindinė grėsmė NATO valstybių narių saugumui.