Demonstrantai susirinko vienoje Minsko centro aikščių ir skandavo „Išeik!”. Aikštę buvo apsupusios saugumo pajėgos, keli protestuotojai buvo sulaikyti, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.

Masiniai protestai 9,5 mln. gyventojų turinčioje Baltarusijoje kilo oficialiu rugpjūčio 9-osios rinkimų nugalėtoju paskelbus A. Lukašenką. Jo populiari varžovė rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja ir jos šalininkai atsisakė pripažinti rinkimų rezultatus, kuriuos opozicija ir Vakarų valstybės laiko suklastotais.

Nuo to laiko tūkstančiai žmonių reguliariai protestuoja Minske ir kituose šalies miestuose, reikalaudami A. Lukašenkos atsistatydinimo ir naujų rinkimų. Kai kuriose sekmadieninėse demonstracijose dalyvaudavo iki 200 tūkst. žmonių.

Ši didžiausia ir ilgiausia protestų banga yra didelis iššūkis A. Lukašenkai, kuris savo šalį geležiniu kumščiu valdo jau 26 metus.

Valdžia griežtomis priemonėmis slopino daugiausia taikias demonstracijas. Milicija prieš protestuotojus naudojo kurtinamąsias granatas, ašarines dujas ir gumines lazdas. Tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti, dešimtys – žiauriai sumušti.

Pranešama, kad slopinant protestus nuo rugpjūčio žuvo keturi žmonės.