„Minsko Tarybų rajono teisėjas Siarhejus Šacila gruodžio 7-ąją paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje Šveicarijos pilietei Natalie Hersche – dvejus metus ir šešis mėnesius bendrojo režimo pataisos kolonijoje“, – sakoma žmogaus teisių centro „Viasna“ paskelbtame pranešime.

Aktyvistai nurodė, kad tokios bausmės aktyvistei, apkaltintai pasipriešinimu vidaus reikalų pareigūnui, reikalavo prokuroras.

Be to, N. Hersche turės sumokėti „nukentėjusiam“ OMON pareigūnui Siarhejui Končykui 1 000 Baltarusijos rublių (322 eurų) kompensaciją.

Jau ilgiau kaip 10 metų Šveicarijoje gyvenanti N. Hersche buvo sulaikyta rugsėjo 19-ąją per opozicijos šalininkių surengtas „moterų eitynes“. Anot pareigūnų, moteris nepakluso milicininkų reikalavimams eiti į automobilį sulaikytiesiems, „pasipriešino smurtu“, apdraskė veidą 22 metų omonininkui, nutraukė jam nuo galvos kaukę ir sukėlė „kūno traumų“, rašo dienraštis „Naša Niva“.

N. Hersche savo kaltės nepripažino ir pabrėžė dalyvavusi taikiame proteste.

„Gyvenu demokratiškoje Europos šalyje, kur žodžio ir taikių susirinkimų laisvė besąlygiškai užtikrinama ir yra įtvirtinta konstitucijoje, kur policininkai neslepia veidų po kaukėmis ir gina savo piliečius. Tikiuosi, kad taip bus ir laisvoje Baltarusijoje“, – „Naša Niva“ citavo kaltinamosios pasisakymą teisme.

Baltarusijoje jau beveik keturis mėnesius vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo oficialiai paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994-ųjų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Remiantis Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisaro biuru, žmogaus teisių padėtis Baltarusijoje toliau blogėja, taikūs demonstrantai yra vaikomi panaudojant neproporcingą jėgą. Nuo protestų Baltarusijoje pradžios iki gruodžio pradžios buvo suimta daugiau nei 27 tūkst. žmonių. Lapkričio mėnesį kas savaitę buvo suimama po kelis šimtus protestuotojų, pranešama apie žiauraus elgesio su demonstrantais atvejus, jiems taikomos vis griežtesnės bausmės.