Pasak portalo šaltinių, D. Trumpas nepasveikins J. Bideno Baltuosiuose rūmuose, nedalyvaus inauguracijoje, bet pasakys kalbą dideliame savo šalininkų mitinge Floridoje, kur paskelbs, kad dalyvaus 2024 metais įvyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Anot leidinio, D. Trumpas, praeityje – „televizijos žvaigždė“, sąmoningai ketina sudaryti situaciją, kai televizijos žiūrovų dėmesys turės blaškytis tarp naujojo prezidento prisaikdinimo ceremonijos Vašingtone, kuri vyks laikantis saugaus atstumo, ir jo paties kalbos didžiulei miniai Floridoje.

Baltieji rūmai tokios informacijos apie D. Trumpo planus oficialiai nepatvirtina.

D. Trumpas pripažintų savo pralaimėjimą rinkimuose, jeigu nebūtų įsitikinęs, kad balsavimo rezultatai buvo suklastoti. Dabartinis Baltųjų rūmų šeimininkas tai pareiškė šeštadienį per susitikimą su savo šalininkais Džordžijos valstijoje.

Donaldas Trumpas, Melania Trump
Foto: AP / Scanpix

D. Trumpas vėl tvirtino, kad iš tikrųjų pergalė JAV prezidento rinkimuose turi atitekti jam. „Mes laimime šiuos rinkimus, - teigė jis. – Aš nugalėjau didele persvara visose svyruojančiose valstijose, kur mes tęsiame kovą“.

„Jeigu būčiau pralaimėjęs, aš nuolankiai pripažinčiau savo pralaimėjimą. Jeigu būčiau pralaimėjęs, aš pasakyčiau, kad pralaimėjau. Važiuočiau į Floridą (ten yra jam priklausantis Mar a Lago dvaras), nesijaudinčiau, vaikštinėčiau ir pasakočiau, kad gerai padirbėjau, – sakė D. Trumpas. – Bet negalima pripažinti pralaimėjimo, jeigu jie (demokratai) vagia, apgaudinėja ir klastoja“.

Mitinge pasirodė ir pirmoji ponia Melania Trump, kuri trumpai pakalbėjo prieš prezidento kalbą.

D. Trumpas, buvusi realybės televizijos žvaigždė, Džordžijoje agitavo už du respublikonų kandidatus į Senatą prieš itin svarbų antrąjį rinkimų ratą sausio 5 dieną.

Antrasis rinkimų ratas nulems, kuri partija kontroliuos JAV Senatą.

D. Trumpas toliau kurstė baimę dėl demokratų. „Džordžijos rinkėjai nuspręs, kuri partija vadovaus visiems komitetams, rašys visus įstatymus, kontroliuos kiekvieną mokesčių mokėtojų dolerį. Labai paprasta: jūs nuspręsite, ar jūsų vaikai augs socialistinėje, ar... laisvoje šalyje“, – sakė jis.

Kai kurie respublikonai nerimavo dėl to, kad D. Trumpo nuolat kartojami pareiškimai apie balsų klastojimą galėtų sumažinti respublikonų rinkėjų aktyvumą per būsimą balsavimą, tad prezidento pasirodymas mitinge buvo tam tikras lošimas.

D. Trumpas aiškiai pasakė, kad nėra pasirengęs pripažinti pralaimėjimo ar atsisakyti savo nepagrįstų pareiškimų apie balsų klastojimą, kuriuos jau atmetė visa virtinė teismų.

J. Bidenas Džordžijoje laimėjo tik kiek mažiau nei 12 tūkst. balsų persvara. Jis tapo pirmuoju šiame respublikonų bastione laimėjusiu demokratų kandidatu į prezidentus nuo Billo Clintono pergalės 1992 metais.

D. Trumpas per mitingą užsipuolė respublikoną gubernatorių Brianą Kempą, prieš kelias valandas atmetusį prezidento tiesioginį prašymą įsikišti, kad būtų panaikintas jo pralaimėjimas šioje valstijoje.

Didelei miniai žmonių skanduojant „Stabdykit vagystę“ – J. Bideno pergalės lapkričio 3-iosios rinkimuose pripažinti nenorinčių respublikonų šūkį – D. Trumpas pareiškė: „Jūsų gubernatorius galėtų ją lengvai sustabdyti, jeigu žinotų, ką, po velnių, daro“.

Kelios valandos prieš Valdostos mitingą D. Trumpas paskambino B. Kempui ir nurodė surengti vietos įstatymų leidybos institucijos susirinkimą, kad būtų panaikinti rinkimų rezultatai, tačiau gubernatorius atsisakė, teigė apie skambutį informuotas Džordžijos valdžios aukšto rango atstovas, kuris neturėjo įgaliojimų komentuoti šio privataus pokalbio.

Vėliau Baltiesiems rūmams artimas asmuo patvirtino šią informaciją.

Vėliau tviterio žinutėje B. Kempas parašė, kad D. Trumpas taip pat prašė jo nurodyti atlikti parašų ant šioje valstijoje paštu atsiųstų balsalapių vokų auditą. Tačiau B. Kempas neturi galių to padaryti, nes negali kištis į rinkimų procesą D. Trumpo vardu.

Lapkričio 3 d. įvyko JAV prezidento rinkimai. Demokratas Joe Bidenas užsitikrino daugiau kaip 270 rinkikų balsų, reikalingų pergalei. Tačiau antros kadencijos siekiantis respublikonas D. Trumpas atkakliai tvirtina apie plataus masto sukčiavimą rinkimuose ir atsisako pripažinti savo pralaimėjimą. Tiesa, jis vis dėlto sutiko pradėti valdžios perdavimo procedūrą.

Naujojo JAV prezidento inauguracija įvyks 2021 metų sausio 20 d.