Adeno įlanka yra pasaulinei prekybai gyvybiškai svarbus vandens kelias, liūdnai pagarsėjęs Somalio piratų atakomis, bet pastaraisiais metais jos daugiausia liovėsi.

Anksti šeštadienį užpultas laivas vėliau buvo aptiktas netoli nedidelio Ništūno uostamiesčio Jemeno rytiniame pakraštyje, nurodė Jungtinės Karalystės jūrų prekybos organizacija, kurią prižiūri britų Karališkasis karinis jūrų laivynas.

„Laivas ir įgula yra saugūs“, – pabrėžė Organizacija.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už ataką.

JK Gynybos ministerija atsisakė pateikti išsamesnės informacijos apie išpuolį. Bahreine besibazuojantis 5-asis JAV karinis jūrų laivynas, patruliuojantis Vidurio Rytų vandens keliuose, pareiškė žinąs apie incidentą, bet nesutiko detaliau jį komentuoti.

Britų privati jūrų žvalgybos įmonė „Ambrey Intelligence“ nustatė, kad užpultas laivas yra „MV Hasan“ – su Siera Leonės vėliava plaukiojantis krovininis laivas, vykęs į Omano Salalos miestą.

„Hasan“ priklauso Maršalo Salose registruotai įmonei „Oasis Shipping Co.“, pagal savo adresą siejama su kompanijos „Barhoum Maritime Co“ buveine Beirute. Panašiai pavadinta bendrovė veikia ir Sirijos Tartuso mieste. Su įmonės atstovais iškart po atakos nepavyko susisiekti.

Rytinę Jemeno dalį, kur buvo užpultas laivas, kontroliuoja tarptautinės bendruomenės pripažįstama šalies vyriausybė, jau ne vienus metus kariaujanti su Irano remiamais sukilėliais.

Lapkričio pabaigoje Raudonojoje jūroje sprogus minai prie Saudo Arabijos krantų netoli Jemeno buvo apgadintas vienas tanklaivis. Dėl tos atakos tučtuojau buvo apkaltinti Jemene veikiantys proiranietiški husiai sukilėliai, užėmę sostinę Saną. Jungtinių Tautų ekspertai nustatė, kad jie per konfliktą naudoja jūrų minas.