Padidinto pravažumo automobilis pėsčiųjų zona parduotuvių gatvėje lėkė antradienį. Be penkių žuvusiųjų dar yra 14 sužeistų žmonių.

Prokuroras Peteris Fritzenas sakė, kad automobilio vairuotojas, 51 metų Tryro gyventojas, tikriausiai turi „psichiatrinių problemų“, o incidento metu buvo veikiamas alkoholio.

Apklaususi įtariamąjį policija nurodė nematanti „kokio nors politinio motyvo požymių“. P. Fritzenas sakė, kad prokuratūra svarsto galimybę prašyti skirti įtariamajam psichiatrinę priežiūrą.

Toje pačioje spaudos konferencijoje Tryro meras Wolframas Leibe sakė, kad tarp žuvusiųjų yra devynių mėnesių vaikas ir 73 metų moteris.

„Galvoju, kad tai tamsiausia Tryro diena nuo Antrojo pasaulinio karo“, – sakė jis.

Taip pat žuvo 25 metų moteris ir 45 metų vyras. Detalių apie penktąją auką policija kol kas nepaskelbė.

Reino krašto-Pfalco žemės, kurioje yra Tryras, premjerė Malu Dreyer sakė esanti sukrėsta kūdikio žūties dėl įtariamojo „pamišėliško veiksmo“ ir pareiškė užuojautą visoms paveiktoms šeimoms.

Žuvusio kūdikio motina buvo sužeista ir yra gydoma ligoninėje.

Liudininkai anksčiau pasakojo, kad mašinai atsitrenkiant į žmones šie išlėkdavo į orą.

„Traumavo“

Kalbėdamas su žurnalistais meras W. Leibe su ašaromis akyse pasakojo apie šoką, kurį patyrė gatvėje išvydęs vaikišką batą šalia mergaitės kūno.

„Tai buvo siaubingas vaizdas, – sakė jis. – Traumavo daug žmonių.“

Incidentas prasidėjo maždaug 12 val. 50 min. Grinvičo (14 val. 50 min. Lietuvos) laiku ir baigėsi keturios minutės po pirmųjų skambučių į gelbėjimo tarnybas. Įtariamajam išsukus iš pagrindine miesto parduotuvių gatvės policija jį sulaikė.

Pasak policijos, įtariamasis lėkė gatvėmis maždaug 600 m ar kilometrą. Pareigūnai aptvėrė incidento vietą ir išprašė žmones iš viso miesto centro.

Vienas liudininkas išmaniuoju telefonu nufilmavo vairuotojo areštą. Medžiagoje matyti antrankiais surakintas ir veidu į žemę šalia apgadinto automobilio paguldytas įtariamasis, kurį tramdė keli pareigūnai.

Vakare skambėjo maždaug 110 tūkst. gyventojų turinčio miesto katedros varpai, buvo surengtos pamaldos už aukas.

Pamaldose su paauglėmis dukromis Helena ir Sophia dalyvavęs Joachimas sakė liūdintis.

„Norėjome pademonstruoti užuojautą tiems, kas neteko gyvybių ir kas neteko artimųjų“, – sakė jis.

Buvusiu įtariamojo kaimynu prisistatęs vyras televizijai NTV sakė, kad įtariamasis turėjo psichikos sveikatos, taip pat piniginių problemų, be to, nesutardavo su tėvu.