„Motina įtariama neteisėtu laisvės atėmimu ir kūno sužalojimu“, – naujienų agentūrai AFP sakė Stokholmo policijos atstovas Ola Osterlingas.

Jis patvirtino, kad vyras buvo „labai ilgam užrakintas“ bute Stokholmo pietiniame Haningės priemiestyje, bet atsisakė komentuoti dienraščių „Expressen“ ir „Aftonbladet“ pranešimus, kad nukentėjusiojo laisvė buvo varžoma net 28 metus.

Švedijos policijos pareigūnai sulaikė septyniasdešimtmetę iš Stokholmo, kuri įtariama neteisėtai kalinusi savo sūnų – jį laikė uždarytą 28 metus nuo tada, kai jam buvo dvylika. Šia istorija lapkričio 30 dieną pasidalino dienraštis „Expressen Monday“.

Kaip rašo dienraštis, sekmadienio vakarą į moters namus netikėtai užsuko giminaitė ir aptiko persigandusį 41 metų vyrą. Jis praktiškai neprakalbėjo, kojos susėtos kraujosruvomis, žaizdomis ir nubrozdinimais.

Vyras negalėjo atsakyti į jam užduotus klausimus ir vos laikėsi ant kojų.

Giminaitė iš karto iškvietė greitąją medicinos pagalbą, vyras išvežtas į ligoninę, jo būklė vertinama kaip sunki. Pabrėžiama, kad prieš tai ligoninėje buvo gydoma nukentėjusiojo motina.

Pastaroji sūnų uždarytą namuose laikė 28 metus. Skelbiama, kad dvylikametį berniuką ji atsiėmė iš mokyklos ir nuo tada kalino. Tokį sprendimą ji aiškina faktu, kad svetimi žmonės norėjo jam pakenkti, tad ji uždraudė sūnui kelti koją iš namų.

Sulaikytosios garbaus amžiaus švedės giminaitė teigia, kad ji ir anksčiau įtarusi, kad šeimoje vyksta negerų dalykų. Daug metų ji bandė kalbėtis su kitais giminaičiais, tačiau niekas į jos žodžius nekreipė dėmesio, tad galiausiai ji liovėsi stengtis.

Moteris taip pat pasakoja, kad butas, kuriame gyvena sūnus ir motina, daugybę metų netvarkytas. Tai, ką pamatė, pavadino šiukšlynu, taip pat šeimos gyvenimo sąlygas prilygino siaubo filmui.

Žurnalistams policijos atstovas Tuo Hoggas patvirtino, kad šiuo metu vyksta preliminarus tyrimas. Daugiau detalių jis nepateikė, nepatikslino, ar policija jau apklausė sulaikytąją ir jos sūnų.

Pasak žiniasklaidos, vyro kojas buvo nusėjusios opos; jis vos galėjo vaikščioti, beveik neturėjo dantų. Be to, jam sunkiai sekėsi kalbėti.

O. Osterlingas šių detalių nekomentavo, bet pažymėjo: „Vyras yra ligoninėje. Jo sužalojimai nekelia pavojaus gyvybei.“

Motina neigia padariusi kokių nors nusikaltimų, nurodė Švedijos prokuratūra.

Pagalbą moteriai suteikę gydytojai pranešė policijai apie šį atvejį.

Minėta vyrą aptikusi giminaitė sakė, kad butas atrodė lyg nebuvo valytas daugelį metų.

„Ten buvo šlapimo, purvo ir dulkių, dvokė puvėsiais“, – pasakojo ji „Expressen“ ir pridūrė, kad einant koridoriais jai teko bristi per krūvas šiukšlių.

„Tie namai tikriausiai buvo nevalyti daugelį metų“, – sakė artimoji.

„Esu sukrėsta, prislėgta, bet kartu pajutau palengvėjimą. Šios dienos laukiau 20 metų, nes suvokiau, kad ji visiškai kontroliuoja jo gyvenimą, bet niekada neįsivaizdavau viso masto, – sakė ji. – Tiesiog esu dėkinga, kad jis sulaukė pagalbos ir liks gyvas.“