Toks susitarimas buvo sudarytas pasibaigus kelias dienas trukusioms turkų ir rusų pareigūnų deryboms. Per jas buvo svarstoma, kaip abi regioninės galybės galėtų kartu prižiūrėti tarpininkaujant Maskvai lapkritį pasiekto susitarimo dėl paliaubų tarp Armėnijos ir Azerbaidžano įgyvendinimą.

Per derybas buvo sutarta dėl bendro centro steigimo detalių ir buvo pasirašytas atitinkamas susitarimas, rašoma Gynybos ministerijos pareiškime, priduriant, kad misija pradės darbą „kaip įmanoma greičiau“.

Turkija yra glaudi Azerbaidžano sąjungininkė, uoliai ginanti jo teisę susigrąžinti Kalnų Karabacho teritorijas, kurias Baku prarado per karą su armėnų separatistais 1988–1994 metais.

Minimu susitarimu buvo užbaigtos daugiau nei šešias savaites trukusios kautynės, pareikalavusios daugiau nei 1 400 žmonių gyvybių, o etniniai armėnai sutiko pasitraukti iš kelių rajonų Azerbaidžanui pagal tarptautinę teisę priklausančiame anklave ir aplink jį.

Turkijos parlamentas praėjusį mėnesį pritarė siūlymui „steigti bendrą misiją su Rusija ir vykdyti centro veiklą“.

Tame centre tarnausiančios pajėgos būtų dislokuotos vieneriems metams, o karių skaičių nustatys prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad pagal taikos susitarimą Turkija negalės dislokuoti savo karių paties Kalnų Karabacho teritorijoje.