Didžiausia protestuotojų grupė susirinko Buenos Airėse priešais Kongresą, kuris, tikimasi, ateinančią savaitę pradės svarstyti teisės aktus, spręsdami dėl klausimo, suskaldžiusio tradiciškai katalikišką Pietų Amerikos šalį.

Protestuotojai visoje šalyje nešėsi plakatus su tokiais užrašais kaip „Išsaugokite abu gyvenimus!“ ir „Eitynės už negimusius“.

Argentinos evangelikų bažnyčių krikščionių aljanso „Aciera“ vykdantysis direktorius Jorge Gomezas pavadino protestus „spontanišku protrūkiu“.

Moterų teisę rinktis palaikantys argentiniečiai taip pat kvietė gyventojus išeiti į gatves.

Nacionalinės kampanijos už teisę į teisėtą, saugų ir nemokamą abortą atstovai paragino šalininkus „artimiausiomis savaitėmis nudažyti Argentiną žalia spalva“ – mojuoti žalios spalvos nosinėmis, kurios yra moterų teisių simbolis.

Vis dėlto J. Gomezas teigė, kad netikslinga priimti teisės akto projektą vykstančios pandemijos metu ir tuo metu, kai „Argentinos visuomenei reikia vienybės, kad būtų galima išspręsti struktūrines problemas, tokias kaip skurdas“.

Tai devintas kartas, kai katalikų Argentinoje daugumos – popiežiaus Pranciškaus tėvynėje, – parlamente buvo pateiktas įstatymas dėl abortų įteisinimo.

Pastarąjį kartą 2018 metais įstatymų projektas sulaukė pritarimo Deputatų rūmuose, tačiau buvo atmestas Senate.

Taip pat tai yra pirmas kartas, kai toks įstatymo projektas parengtas šalies vykdomosios valdžios, prezidento Alberto Fernandezo pasiūlymu.

A. Fernandezas teigė, kad naujieji teisės aktai garantuotų „jog visos moterys turėtų teisę į visapusišką sveikatos priežiūrą“.

Pagal įstatymą, pirmą kartą priimtą 1920 metais, Argentina leidžia abortus tik išprievartavimo ar pavojaus motinos gyvybei atvejais.