Naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas pranešė, kad maždaug 200 žmonių kolona praėjo netoli centro esančia Karlo Libknechto gatve.

Pasak liudininkų, daugelyje rajonų, kur vyksta protesto akcijos, sulaikyta žmonių.

Žmogaus teisių organizacija „Viasna“ savo ruožtu pranešė, kad per protestus sulaikyta 15 asmenų. Centro tinklapyje skelbiamas sąrašas su sulaikytų protestuotojų pavardėmis, jis nuolat atnaujinamas.

Pirmiausia sulaikymai prasidėjo Lošycos mikrorajone pietinėje Minsko dalyje. Vėliau pasirodė informacijos, kad Uručės, Dombroukos ir kituose sostinės rajonuose vaikomos protestuotojų kolonos.

Prie Minsko esančioje Baraulianų gyvenvietėje, kaip pranešė liudininkai, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos, sulaikyta žmonių.

Per šį sekmadienį Minske vykstančią protesto akciją žmonės renkasi į kolonas savo kiemuose ir rajonuose, o tada eina sutartų susirinkimo vietų link.

Kiek anksčiau liudininkai pranešė, kad į Minsko centrą juda karinė technika.

Specialioji technika, įskaitant transporto priemones sulaikytiesiems vežti ir vandens patranką, pastebėta Nepriklausomybės prospekte ir kituose sostinės rajonuose.

Pasak „Interfax“ korespondento, Spalio aikštėje ir prie prezidento administracijos sustiprintos saugumo priemonės, aikštė aptverta metalinėmis tvoromis.

Liudininkai praneša pastebėję jėgos struktūrų pareigūnų prie stelos „Minskas – miestas didvyris“ ir Nugalėtojų prospekte.

Baltarusijoje jau ketvirtas mėnuo vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Didžiausi protestai vyksta sekmadieniais. Dėl jų sostinėje uždaromos kai kurios metropoliteno stotys, ribojamas mobilusis internetas.