Podgorica paskelbė serbų ambasadorių Vladimirą Božovičių nepageidaujamu asmeniu dėl „kišimosi į Juodkalnijos vidaus reikalus“, sakoma URM pranešime, kuriame priduriama, kad jis paskelbė komentarų apie istoriją.

Tuomet Serbija paskelbė, kad Juodkalnijos ambasadorius Tarzanas Miloševičius turi per 72 val. palikti šalį.

Paskirtasis Juodkalnijos premjeras sekmadienį, kelios dienos prieš planuojamą naujo proserbiško ministrų kabineto prisaikdinimą, pareiškė protestą dėl kadenciją baigiančios vyriausybės sprendimo išsiųsti Serbijos ambasadorių iš nedidelės Balkanų šalies.

„Tokie veiksmai neatitinka europinio kelio ir gero regioninio draugiškų šalių bendradarbiavimo dvasios, – tviteryje parašė Zdravko Krivokapičius (Zdravkas Krivokapičius). – Kadenciją baigiantis režimas net ir paskutinėmis dienomis nevengia visuomenės poliarizacijos ir susiskaldymo gilinimo.“

Diplomatinis ginčas prisidėjo prie jau įtemptų santykių tarp dviejų kaimyninių Balkanų šalių, iki 2006 metų sudariusių vieną valstybę.

Tais metais Juodkalnija po referendumo paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, tačiau įtampa dėl nacionalinės tapatybės vis dar persekioja mažytę Balkanų valstybę.

Juodkalnija tebėra giliai susiskaldžiusi tarp tų, kurie siekia glaudesnių ryšių su tradicinėmis slavų sąjungininkėmis Serbija ir Rusija, ir tų, kurie Juodkalniją laiko nepriklausoma valstybe, Vakarų sąjungininke.

Rugpjūčio mėnesio rinkimuose ilgą laiką valdžiusią provakarietišką Demokratinę socialistų partiją (DPS) nugalėjo proserbiška koalicija, dėl kurios vyriausybės turėtų būti balsuojama per kitą savaitę vyksiančią parlamento sesiją.

Vadovaujant DPS, Juodkalnija, nepaisydama Serbijos ir Rusijos prieštaravimų, 2017 metais prisijungė prie NATO.

Kadenciją baigianti valdžia apkaltino Serbiją kišimusi į rinkimus ir pagalba proserbiškoms politinėms jėgoms Juodkalnijoje, siekiant įvesti sąjungininkus į valdžią ir atgauti įtaką.

„Naujoji vyriausybė stengsis pagerinti Juodkalnijos santykius su Serbija, mes skatinsime tikrai gerą kaimynystės politiką su Belgradu, taip pat su visais regiono atstovais, remdamiesi suvereniteto, nepriklausomybės ir nesikišimo į kitų šalių vidaus reikalus principais“, – tviteryje rašė Z. Krivokapičius.