Vyriausybės vadovė apsilankė pas vieną audinių augintoją Koldingo savivaldybėje, kur esančios fermos numarino sveikus žvėrelius, nors vėliau paaiškėjo, kad vyriausybė neturėjo teisinio pagrindo reikalauti sunaikinti gyvūnus.

„Man nesunku atsiprašyti už įvykių eigą, nes buvo padaryta klaidų“, – televizijai TV2 sakė M. Frederiksen.

Premjerė neslėpė emocijų ir kalbėdama keletą kartų padarė pauzę, kad nusišluostytų ašaras. Ji pabrėžė, jog labai svarbu suprasti, kad augintojai dėl to nekalti.

„Visa tai – dėl koronos, ir tikiuosi, kad šiuo metu Danijos audinių augintiniams sužibo švieselė tamsoje“, – kalbėjo ji.

Lapkričio pradžioje Danija, pirmavusi pasaulyje pagal audinių kailiukų eksportą, paskelbė, kad visi 15 mln. šalyje auginamų žvėrelių turės būti numarinti, nustačius, kad kai kuriuose ūkiuose jie užsikrėtė mutavusiu koronavirusu. Šis drastiškas sprendimas buvo priimtas nuogąstaujant, kad nauja viruso atmaina gali sumažinti būsimų vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumą.

Tačiau po kelių dienų vyriausybė pripažino, kad neturėjo teisinio pagrindo reikalauti sunaikinti visus žvėrelius.

Žemės ūkio ministras Mogensas Jensenas dėl šio reikalavimo atsiprašė ir praėjusią savaitę atsistatydino.

Po ministro atsistatydinimo Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė išvadą, kad potenciali grėsmė žmonių vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumui, „labai tikėtina, buvo panaikinta“, nenustačius daugiau nė vieno užsikrėtimo mutavusiu virusu atvejų.

Remiantis naujausiais duomenimis, šalyje buvo sunaikinta daugiau nei du trečdaliai iš 15–17 mln. šalyje augintų audinių.