Iš pradžių gelbėtojai skelbė, kad per antradienį vakare prie Orsolos žvejų kaimo Lansarotės salos šiaurėje įvykusią nelaimę žuvo keturi žmonės, tačiau vėliau surado dar keturis žuvusiuosius.

Laivelis apvirto maždaug 19 val. 30 min. (20 val. 30 min. Lietuvos laiku), artėdamas prie kranto, sakė gelbėjimo tarnybų atstovė.

Lansarotės gelbėjimo ir saugumo tarnybų vadovas Enrique Espinosa pranešė, kad išgyveno 28 žmonės, kurie pareigūnams papasakojo, kad laivelis prieš tris dienas išplaukė iš Agadyro Maroke, esančio už 420 kilometrų.

Nuo šių metų pradžios Kanarų salas pasiekė daugiau kaip 18 tūkst. migrantų, maždaug du trečdaliai iš jų – per pastaruosius kelis mėnesius. Migrantai ryžtasi pavojingoms kelionėms laiveliais iš Afrikos pakrančių.

Ispanijos socialistų vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė planus įkurti stovyklas maždaug 7 tūkst. žmonių ir pradėti diplomatinę kampaniją įvairiose Afrikos valstybėse, siekdama pažaboti migrantų srautą į šias atostogų salas.

Per 2006 metų krizę Kanarų salas pasiekė 30 tūkst. migrantų ir tai paskatino Ispaniją stiprinti patruliavimą ir pasirašyti susitarimus dėl repatrijavimo.